ELA İsim Raporu:

ELA Adının Yaygınlığı

ELA Türkiye'de en çok kullanılan 757. isim (... 755. dudu, 756. dündar, 757. ela, 758. berat, 759. esengül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı ELA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

ELA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 02-10-2023 10:28 itibariyle yaklaşık 17,864 kişinin isminin ELA olduğu ve ELA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ELA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 4.27 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 1,472 ELA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ELA sayısı her yıl 11 kişi artıyor.

ELA Türkiye'nin en yaygın 757. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 757. ad ise Bryant ismi. ELA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 755. Clare 756. Irina 757. Bryant 758. Emerson 759. Amit isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ELA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ELA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ELA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ELA İsminin Yazılışı:

..-...-

Denizcilik Alfabesinde ELA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ELA İsminin Barkod Yazılışı:

ELA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ELA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ELA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

celal selahattin selami melahat celalettin zelal selah delal celali selase selay selam belamir şelale

SON HARFLERİ ELA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 2 harfine (la) göre ela ile Uyumlu İsimler :

atilla leyla ayla necla çağla damla süheyla sıla sebla ceyla mualla incila aybala simla almıla fazila seyla attila bala dila mücella nejla sebila

BAŞ HARFLERİ ELA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 2 harfine (el) göre ELA ile Uyumlu İsimler :

elif elvan elçin elem elmas elifnur elen eliya elvin elifnaz elnur elsun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ELA İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

esra eda esma eliya ertunga enbiya erda evliya

ELA isminin Anlamı

ELA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ELA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ELA + Anlam" veya "ELA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ELA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ELA adını oluşturan E, L, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 22:

E
L
A
TOPLAM
6
15
1
22

ELA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 13. can, 14. deha, 15. ela, 16. amaç, 17. anda, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 22 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

deha amaç