SELAMİ İsim Raporu:

SELAMİ Adının Yaygınlığı

SELAMİ Türkiye'de en çok kullanılan 491. isim (... 489. baran, 490. refik, 491. selami, 492. saadet, 493. saliha, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı SELAMİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

SELAMİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:03 itibariyle yaklaşık 39,588 kişinin isminin SELAMİ olduğu ve SELAMİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SELAMİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SELAMİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

SELAMİ Türkiye'nin en yaygın 491. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 491. ad ise Nina ismi. SELAMİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 489. Wendell 490. Carroll 491. Nina 492. Salvatore 493. Julius isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SELAMİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SELAMİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SELAMİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SELAMİ İsminin Yazılışı:

.....-...---..

Denizcilik Alfabesinde SELAMİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SELAMİ İsminin Barkod Yazılışı:

SELAMİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SELAMİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SELAMİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SELAMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (elami) göre selami ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (lami) göre selami ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ami) göre selami ile Uyumlu İsimler :

sami ilhami hami peyami nami nizami rami kerami

Son 2 harfine (mi) göre selami ile Uyumlu İsimler :

hilmi fehmi necmi rahmi nazmi cezmi azmi nesimi şemi vermi mahrumi

BAŞ HARFLERİ SELAMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (selam) göre SELAMİ ile Uyumlu İsimler :

selam

İlk 4 harfine (sela) göre SELAMİ ile Uyumlu İsimler :

selahattin selah selase selay

İlk 3 harfine (sel) göre SELAMİ ile Uyumlu İsimler :

selçuk selim selin selma selda selen selman selcen selcan selmin selvi selehattin selvinaz selihan selime selmani selten selver selvin selviye seliz

İlk 2 harfine (se) göre SELAMİ ile Uyumlu İsimler :

serdar serkan seda serap serhat sedat serpil sevgi sema semra semih seher senem seçil sevil sezgin sevda seyhan sezai sefa sevim serhan seval sedef sezen sertaç sevinç servet sercan seçkin sezer semiha sevcan sevilay seyit sebahattin sena sevtap seyfi serdal sermin sertan sebahat seyfullah sezin sermet seren seza seden sebla sefer serra seydi seyran sencer seyda seyithan sezgi semahat semin sennur seran serda sevgül sevin seyrani seray sernur sevde sever seyfettin seymen serin sezi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SELAMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'se' ile başlayıp 'mi' ile Biten İsimler :

's' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

sevgi sami sabri sezai sadi seyfi suphi selvi seydi sezgi safi seyrani sezi sururi sevi simavi sulhi suzi saki sani sebati semavi selmani suavi

SELAMİ isminin Anlamı

SELAMİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SELAMİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SELAMİ + Anlam" veya "SELAMİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SELAMİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SELAMİ adını oluşturan S, E, L, A, M, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 72:

S
E
L
A
M
İ
TOPLAM
22
6
15
1
16
12
72

SELAMİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1114. nevra, 1115. rasim, 1116. selami, 1117. sakine, 1118. salime, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 72 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

suat emrahan almora argun aysel berkay hayri cumali selin ersen gülen melisa nazife nevra rasim sakine salime selase selay seyla talip tercan tijen yalın idris ülgen incihan şehri revan behzat berkin birgin durcan ezgin fehmile fettah izgen müfide nesli nilhan salman seren üçler