FEHMİ İsim Raporu:

FEHMİ Adının Yaygınlığı

FEHMİ Türkiye'de en çok kullanılan 367. isim (... 365. şaban, 366. şafak, 367. fehmi, 368. şakir, 369. asım, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,636 kişiden birinin adı FEHMİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.61.

FEHMİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:32 itibariyle yaklaşık 55,003 kişinin isminin FEHMİ olduğu ve FEHMİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 725 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

FEHMİ adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 FEHMİ yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada FEHMİ sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

FEHMİ Türkiye'nin en yaygın 367. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 367. ad ise Bennett ismi. FEHMİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 365. Raul 366. Jaime 367. Bennett 368. Heidi 369. Pedro isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

FEHMİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde FEHMİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde FEHMİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde FEHMİ İsminin Yazılışı:

..-......--..

Denizcilik Alfabesinde FEHMİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

FEHMİ İsminin Barkod Yazılışı:

FEHMİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(FEHMİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

FEHMİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

fehmile fehmiye

SON HARFLERİ FEHMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ehmi) göre fehmi ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (hmi) göre fehmi ile Uyumlu İsimler :

rahmi

Son 2 harfine (mi) göre fehmi ile Uyumlu İsimler :

sami hilmi selami necmi ilhami nazmi cezmi hami azmi nesimi peyami nami nizami şemi rami vermi kerami mahrumi

BAŞ HARFLERİ FEHMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (fehm) göre FEHMİ ile Uyumlu İsimler :

fehmile fehmiye

İlk 3 harfine (feh) göre FEHMİ ile Uyumlu İsimler :

fehim fehime

İlk 2 harfine (fe) göre FEHMİ ile Uyumlu İsimler :

ferhat ferda fevzi feyza feridun ferhan ferit ferruh feride ferdi fethi feray feyzullah ferzan feza ferah feryal fevziye feyyaz fethullah fecri feriha fettah feyzi feragat ferahim ferhun ferrah feruze ferzat feyhan feyruz feyzan ferahnaz ferdağ ferudun ferya fethiye fetih

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ FEHMİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'fe' ile başlayıp 'mi' ile Biten İsimler :

'f' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

fahri fevzi ferdi fethi fikri fecri fadi feyzi

FEHMİ isminin Anlamı

FEHMİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size FEHMİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "FEHMİ + Anlam" veya "FEHMİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
FEHMİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

FEHMİ adını oluşturan F, E, H, M, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

F
E
H
M
İ
TOPLAM
7
6
10
16
12
51

FEHMİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 311. vedia, 312. emin, 313. fehmi, 314. hasan, 315. sami, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün mine necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç