MİNE İsim Raporu:

MİNE Adının Yaygınlığı

MİNE Türkiye'de en çok kullanılan 129. isim (... 127. fuat, 128. kamil, 129. mine, 130. didem, 131. serpil, ...). Ülkemizde yaklaşık her 640 kişiden birinin adı MİNE ve ismin yaygınlık oranı binde 1.56.

MİNE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:51 itibariyle yaklaşık 140,817 kişinin isminin MİNE olduğu ve MİNE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1854 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MİNE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 MİNE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada MİNE sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

MİNE Türkiye'nin en yaygın 129. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 129. ad ise Beth ismi. MİNE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 127. Cynthia 128. Phillip 129. Beth 130. Diane 131. Theodore isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MİNE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MİNE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MİNE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MİNE İsminin Yazılışı:

--..-..

Denizcilik Alfabesinde MİNE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MİNE İsminin Barkod Yazılışı:

MİNE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MİNE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MİNE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

emine minel

SON HARFLERİ MİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ine) göre mine ile Uyumlu İsimler :

medine sakine muhsine sine

Son 2 harfine (ne) göre mine ile Uyumlu İsimler :

defne efsane yegane birdane güldane meftune memnune

BAŞ HARFLERİ MİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (min) göre MİNE ile Uyumlu İsimler :

mintaze minel

İlk 2 harfine (mi) göre MİNE ile Uyumlu İsimler :

mithat mikail miray miyase mihriban miraç mihriye mirşan mihrican

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MİNE İLE UYUMLU İSİMLER:

'm' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

merve melike mete müge makbule medine menekşe müjde münire mehpare methiye mevhibe miyase mahmure mebruke mehriye melise mensure mihriye mintaze mücadele müslime maide mefkure meftune memnune mesude muhibe muhlise muhsine munise muradiye müfide mülkiye

MİNE isminin Anlamı

MİNE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MİNE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MİNE + Anlam" veya "MİNE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MİNE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MİNE adını oluşturan M, İ, N, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

M
İ
N
E
TOPLAM
16
12
17
6
51

MİNE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 332. ferdi, 333. gün, 334. mine, 335. necat, 336. talha, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün necat talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç