NECAT İsim Raporu:

NECAT Adının Yaygınlığı

NECAT Türkiye'de en çok kullanılan 1087. isim (... 1085. nafi, 1086. nafiz, 1087. necat, 1088. nedret, 1089. nehir, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı NECAT ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

NECAT adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:21 itibariyle yaklaşık 8,997 kişinin isminin NECAT olduğu ve NECAT isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NECAT adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 NECAT yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NECAT sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NECAT Türkiye'nin en yaygın 1087. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1087. ad ise Dave ismi. NECAT adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1085. Marla 1086. Nadeem 1087. Dave 1088. Tuan 1089. Bob isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NECAT isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NECAT İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NECAT İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NECAT İsminin Yazılışı:

-..-.-..--

Denizcilik Alfabesinde NECAT İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NECAT İsminin Barkod Yazılışı:

NECAT ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NECAT adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NECAT KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

necati

SON HARFLERİ NECAT İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ecat) göre necat ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (cat) göre necat ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (at) göre necat ile Uyumlu İsimler :

murat serhat sedat suat nihat fuat ferhat nevzat fırat vedat nejat kürşat cihat rıfat esat mithat cevat reşat talat melahat berat polat sebahat dilşat nebahat behzat müjdat nezahat imdat onat sabahat semahat tevrat ruhat feragat ferzat fitnat hakikat ruhsat ruhşat rohat erpulat sebat azat cankat firat gülhayat hayat nurhayat semihat sonat hürşat vuslat zuhat şehrazat şirzat

BAŞ HARFLERİ NECAT İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (neca) göre NECAT ile Uyumlu İsimler :

necati

İlk 3 harfine (nec) göre NECAT ile Uyumlu İsimler :

necdet necmettin necmi necip necla necibe

İlk 2 harfine (ne) göre NECAT ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim nejat nevin nezih nergis nermin nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi nedret nehir nezahat nezaket nebi nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NECAT İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'at' ile Biten İsimler :

nevzat nejat nebahat nezahat

'n' ile başlayıp 't' ile Biten İsimler :

nihat necdet nusret nimet nüket nejdet nükhet nahit nedret nezaket nüshet nüvit nezhet neşet nurhayat nüzhet

NECAT isminin Anlamı

NECAT Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NECAT isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NECAT + Anlam" veya "NECAT isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NECAT ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NECAT adını oluşturan N, E, C, A, T harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 51:

N
E
C
A
T
TOPLAM
17
6
3
1
24
51

NECAT ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 333. gün, 334. mine, 335. necat, 336. talha, 337. arin, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 51 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

vedia emin fehmi hasan sami atıl handan aşer gökçe bahadır saim çağlar çelik celil efekan ejder emay nalan esen fahir fahri ferdi gün mine talha arin çayan dalina dijle enes fehim nahide naile odhan inanç