NEVİM İsim Raporu:

NEVİM Adının Yaygınlığı

NEVİM Türkiye'de en çok kullanılan 1622. isim (... 1620. feyhan, 1621. feyruz, 1622. nevim, 1623. feyzan, 1624. firuz, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NEVİM ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NEVİM adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 03:57 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin NEVİM olduğu ve NEVİM isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEVİM isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEVİM yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEVİM Türkiye'nin en yaygın 1622. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1622. ad ise Ismail ismi. NEVİM adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1620. Hyung 1621. Tung 1622. Ismail 1623. Clive 1624. Zane isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEVİM isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEVİM İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEVİM İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEVİM İsminin Yazılışı:

-.....-..--

Denizcilik Alfabesinde NEVİM İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEVİM İsminin Barkod Yazılışı:

NEVİM ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEVİM adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEVİM KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NEVİM İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (evim) göre nevim ile Uyumlu İsimler :

sevim

Son 3 harfine (vim) göre nevim ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (im) göre nevim ile Uyumlu İsimler :

ibrahim selim yeşim evrim nedim devrim kerim saim salim naim halim rasim haşim besim abdülkerim alim samim abdürrahim hakim zaim birim ferahim hayim medaim neslim iklim şehim erdim erim fehim nesim serim

BAŞ HARFLERİ NEVİM İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nevi) göre NEVİM ile Uyumlu İsimler :

nevin nevil

İlk 3 harfine (nev) göre NEVİM ile Uyumlu İsimler :

nevzat nevra nevriye nevhiz nevrez neval nevhan nevrah nevroz

İlk 2 harfine (ne) göre NEVİM ile Uyumlu İsimler :

neslihan nesrin neşe nedim necdet necati nejat necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nedime nergiz nerime nesligül neslim nezail nezire neşem nezhet nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEVİM İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'im' ile Biten İsimler :

nedim neslim nesim

'n' ile başlayıp 'm' ile Biten İsimler :

nazım naim neşem

NEVİM isminin Anlamı

NEVİM Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEVİM isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEVİM + Anlam" veya "NEVİM isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEVİM ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEVİM adını oluşturan N, E, V, İ, M harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

N
E
V
İ
M
TOPLAM
17
6
27
12
16
78

NEVİM ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1340. ümit, 1341. feryal, 1342. nevim, 1343. gülin, 1344. güner, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet arkun yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin