ARKUN İsim Raporu:

ARKUN Adının Yaygınlığı

ARKUN Türkiye'de en çok kullanılan 1505. isim (... 1503. arbay, 1504. arefe, 1505. arkun, 1506. artuner, 1507. arzugül, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ARKUN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ARKUN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 06:32 itibariyle yaklaşık 2,705 kişinin isminin ARKUN olduğu ve ARKUN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ARKUN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ARKUN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ARKUN Türkiye'nin en yaygın 1505. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1505. ad ise Linn ismi. ARKUN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1503. Alphonse 1504. Shankar 1505. Linn 1506. Hudson 1507. Kavita isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ARKUN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ARKUN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ARKUN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ARKUN İsminin Yazılışı:

.-.-.-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde ARKUN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ARKUN İsminin Barkod Yazılışı:

ARKUN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ARKUN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ARKUN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ARKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rkun) göre arkun ile Uyumlu İsimler :

orkun

Son 3 harfine (kun) göre arkun ile Uyumlu İsimler :

coşkun uçkun

Son 2 harfine (un) göre arkun ile Uyumlu İsimler :

tayfun harun aysun füsun ceyhun dursun feridun orçun ergun haldun oytun olgun efsun erhun orhun sadun argun artun fisun göksun tuygun ferhun cansun seyhun sorgun tosun tolun elsun ersun ferudun hatun saygun taygun

BAŞ HARFLERİ ARKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (arku) göre ARKUN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ark) göre ARKUN ile Uyumlu İsimler :

arkan arkın

İlk 2 harfine (ar) göre ARKUN ile Uyumlu İsimler :

arzu arif arda armağan arife arslan arman argun artun aras arzum arbay arefe artuner arzugül arin arzuman arıkan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ARKUN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ar' ile başlayıp 'un' ile Biten İsimler :

argun artun

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

ARKUN isminin Anlamı

ARKUN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ARKUN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ARKUN + Anlam" veya "ARKUN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ARKUN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ARKUN adını oluşturan A, R, K, U, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 78:

A
R
K
U
N
TOPLAM
1
21
14
25
17
78

ARKUN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1328. gülay, 1329. mehmet, 1330. arkun, 1331. yücel, 1332. atılım, ... Toplam 50 ismin aritmetik toplamı 78 (Binde 20.23 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ersin gülay mehmet yücel atılım aygül simden binnaz serin sonel ismail ergün ümit feryal nevim gülin güner tarkan hürcan mazhar memduh mücadele nerime ilgün yener polat rasime rukan salise sertaç ülfet ilter ilyas şerare aslihan ayşıl birsel güldane hamdiye ecevit miray mücteba nevhan seray serraf seven tanalp yağız yelin