AYDAN İsim Raporu:

AYDAN Adının Yaygınlığı

AYDAN Türkiye'de en çok kullanılan 383. isim (... 381. izzet, 382. faik, 383. aydan, 384. aytekin, 385. suna, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,732 kişiden birinin adı AYDAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.58.

AYDAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-07-2024 22:27 itibariyle yaklaşık 52,364 kişinin isminin AYDAN olduğu ve AYDAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 689 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AYDAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AYDAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

AYDAN Türkiye'nin en yaygın 383. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 383. ad ise Marcia ismi. AYDAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 381. Clarence 382. Clayton 383. Marcia 384. Caroline 385. Sam isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AYDAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AYDAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AYDAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AYDAN İsminin Yazılışı:

.--.---...--.

Denizcilik Alfabesinde AYDAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AYDAN İsminin Barkod Yazılışı:

AYDAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AYDAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AYDAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AYDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ydan) göre aydan ile Uyumlu İsimler :

soydan

Son 3 harfine (dan) göre aydan ile Uyumlu İsimler :

handan nurdan vildan candan cavidan fidan fuldan nildan sühendan tandan ajdan erdan merdan

Son 2 harfine (an) göre aydan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan gürhan bilgehan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran

BAŞ HARFLERİ AYDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ayda) göre AYDAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ayd) göre AYDAN ile Uyumlu İsimler :

aydın aydoğan aydemir aydin aydoğ

İlk 2 harfine (ay) göre AYDAN ile Uyumlu İsimler :

ayşe ayhan ayşegül aylin aynur aysun aysel ayça aykut ayten ayfer ayla ayşen aytekin aytaç aytül ayşenur aygül aysu ayşin aykın aycan aygün aybüke ayşem ayçin aybala aybike aysenur ayan ayavar aybanu aybars ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın aytemiz aybige aynaz aysuda aytunç ayşıl

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AYDAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ay' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

ayhan aydoğan aycan ayan aylan aysan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aytekin alparslan armağan alpaslan atakan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen ataman ayşin arslan aykın arman aygün alaaddin atahan acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayfettin aygen aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan atılgan arıkan

AYDAN isminin Anlamı

AYDAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AYDAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AYDAN + Anlam" veya "AYDAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AYDAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AYDAN adını oluşturan A, Y, D, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

A
Y
D
A
N
TOPLAM
1
28
5
1
17
52

AYDAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 351. cemil, 352. algın, 353. aydan, 354. dilek, 355. azem, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu