NEŞE İsim Raporu:

NEŞE Adının Yaygınlığı

NEŞE Türkiye'de en çok kullanılan 266. isim (... 264. ayça, 265. ziya, 266. neşe, 267. yeliz, 268. öznur, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,091 kişiden birinin adı NEŞE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.92.

NEŞE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 06:59 itibariyle yaklaşık 82,885 kişinin isminin NEŞE olduğu ve NEŞE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1093 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NEŞE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NEŞE yaşadığını tahmin ediyoruz.

NEŞE Türkiye'nin en yaygın 266. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 266. ad ise Paula ismi. NEŞE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 264. Victoria 265. Harris 266. Paula 267. Diana 268. Mohammed isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NEŞE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NEŞE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NEŞE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NEŞE İsminin Yazılışı:

-......

Denizcilik Alfabesinde NEŞE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NEŞE İsminin Barkod Yazılışı:

NEŞE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NEŞE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NEŞE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

neşem neşet

SON HARFLERİ NEŞE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (eşe) göre neşe ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (şe) göre neşe ile Uyumlu İsimler :

ayşe menekşe

BAŞ HARFLERİ NEŞE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (neş) göre NEŞE ile Uyumlu İsimler :

neşem neşet

İlk 2 harfine (ne) göre NEŞE ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin nedim necdet necati nejat nevin necmettin necmi nezih necip nergis nermin necla nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi necat nedret nehir nezahat nezaket nebi necibe nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NEŞE İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

naciye nazmiye nuriye nezihe nazife nefise nesibe nahide nadire naime nadiye nafiye nazire naziye necibe nevriye nedime nadide naile nadile nasibe nerime nezire nüşabe naide nazime nebibe nedviye nüvide

NEŞE isminin Anlamı

NEŞE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NEŞE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NEŞE + Anlam" veya "NEŞE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NEŞE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NEŞE adını oluşturan N, E, Ş, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

N
E
Ş
E
TOPLAM
17
6
23
6
52

NEŞE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 367. mete, 368. nebil, 369. neşe, 370. celali, 371. tuba, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu