ASYA İsim Raporu:

ASYA Adının Yaygınlığı

ASYA Türkiye'de en çok kullanılan 1678. isim (... 1676. hüsrev, 1677. ılgaz, 1678. asya, 1679. onurcan, 1680. şimşek, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ASYA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ASYA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 07:14 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin ASYA olduğu ve ASYA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ASYA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 8.54 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,958 ASYA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ASYA sayısı her yıl 22 kişi artıyor.

ASYA Türkiye'nin en yaygın 1678. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1678. ad ise Antony ismi. ASYA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1676. Sudhakar 1677. Tai 1678. Antony 1679. Kermit 1680. Rand isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ASYA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ASYA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ASYA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ASYA İsminin Yazılışı:

.-...-.--.-

Denizcilik Alfabesinde ASYA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ASYA İsminin Barkod Yazılışı:

ASYA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ASYA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ASYA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ASYA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (sya) göre asya ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ya) göre asya ile Uyumlu İsimler :

derya hülya fulya oya ziya kaya yahya zekeriya süreyya papatya rüya açelya eliya kahya ofelya enbiya evliya ferya mahya manolya

BAŞ HARFLERİ ASYA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (asy) göre ASYA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (as) göre ASYA ile Uyumlu İsimler :

aslı aslıhan asuman asım aslan asena asude asiye asil aslihan asaf asu asıf asen aslıcan assiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ASYA İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

atilla ayça arda ayla ata asena açelya aybala almora almıla ağa ağca anda attila aysuda azra aşina

ASYA isminin Anlamı

ASYA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ASYA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ASYA + Anlam" veya "ASYA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ASYA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ASYA adını oluşturan A, S, Y, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

A
S
Y
A
TOPLAM
1
22
28
1
52

ASYA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 364. karadağ, 365. ipek, 366. asya, 367. mete, 368. nebil, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu