AĞCA İsim Raporu:

AĞCA Adının Yaygınlığı

AĞCA Türkiye'de en çok kullanılan 1926. isim (... 1924. abdülgafur, 1925. abdüllatif, 1926. ağca, 1927. adeviye, 1928. adviye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AĞCA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AĞCA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 07-12-2023 12:28 itibariyle yaklaşık 2,686 kişinin isminin AĞCA olduğu ve AĞCA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AĞCA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda AĞCA yaşadığını tahmin ediyoruz.

AĞCA Türkiye'nin en yaygın 1926. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1926. ad ise Preeti ismi. AĞCA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1924. Flores 1925. Julianne 1926. Preeti 1927. Rosanne 1928. Violeta isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AĞCA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AĞCA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AĞCA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AĞCA İsminin Yazılışı:

.---.-.-..-

Denizcilik Alfabesinde AĞCA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AĞCA İsminin Barkod Yazılışı:

AĞCA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AĞCA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AĞCA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

bağcan

SON HARFLERİ AĞCA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ğca) göre ağca ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ca) göre ağca ile Uyumlu İsimler :

gonca yonca tunca

BAŞ HARFLERİ AĞCA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (ağc) göre AĞCA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine () göre AĞCA ile Uyumlu İsimler :

ağa

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AĞCA İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

atilla ayça arda ayla ata asena açelya aybala almora almıla asya ağa anda attila aysuda azra aşina

AĞCA isminin Anlamı

AĞCA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AĞCA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AĞCA + Anlam" veya "AĞCA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AĞCA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AĞCA adını oluşturan A, Ğ, C, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 14:

A
Ğ
C
A
TOPLAM
1
9
3
1
14

AĞCA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 2. eda, 3. baha, 4. ağca, 5. bade, 6. ece, ... Toplam 3 ismin aritmetik toplamı 14 (Binde 1.21 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

baha bade