AZRA İsim Raporu:

AZRA Adının Yaygınlığı

AZRA Türkiye'de en çok kullanılan 1969. isim (... 1967. ayşıl, 1968. azat, 1969. azra, 1970. aşina, 1971. aşkı, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AZRA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AZRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:01 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin AZRA olduğu ve AZRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AZRA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 34.18 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 11,845 AZRA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AZRA sayısı her yıl 90 kişi artıyor.

AZRA Türkiye'nin en yaygın 1969. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1969. ad ise Chau ismi. AZRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1967. Elvira 1968. Anjum 1969. Chau 1970. Sophie 1971. Yves isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AZRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AZRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AZRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AZRA İsminin Yazılışı:

.---...-..-

Denizcilik Alfabesinde AZRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AZRA İsminin Barkod Yazılışı:

AZRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AZRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AZRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AZRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (zra) göre azra ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ra) göre azra ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra bora kübra dilara buğra büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara buhara nora sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ AZRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (azr) göre AZRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (az) göre AZRA ile Uyumlu İsimler :

aziz azize azmi azad azade azem azime azat

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AZRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

atilla ayça arda ayla ata asena açelya aybala almora almıla asya ağa ağca anda attila aysuda aşina

AZRA isminin Anlamı

AZRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AZRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AZRA + Anlam" veya "AZRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AZRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AZRA adını oluşturan A, Z, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

A
Z
R
A
TOPLAM
1
29
21
1
52

AZRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 370. celali, 371. tuba, 372. azra, 373. baycan, 374. bener, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu