NORA İsim Raporu:

NORA Adının Yaygınlığı

NORA Türkiye'de en çok kullanılan 2291. isim (... 2289. nilkay, 2290. nilseli, 2291. nora, 2292. gökşin, 2293. hayat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NORA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NORA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:16 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin NORA olduğu ve NORA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NORA adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 199.37 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 69,098 NORA yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NORA sayısı her yıl 524 kişi artıyor.

NORA Türkiye'nin en yaygın 2291. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2291. ad ise Jyothi ismi. NORA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2289. Efren 2290. Alireza 2291. Jyothi 2292. Kristy 2293. Yasser isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NORA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NORA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NORA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NORA İsminin Yazılışı:

-.---.-..-

Denizcilik Alfabesinde NORA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NORA İsminin Barkod Yazılışı:

NORA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NORA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NORA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NORA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (ora) göre nora ile Uyumlu İsimler :

bora almora lora

Son 2 harfine (ra) göre nora ile Uyumlu İsimler :

esra zehra semra kübra dilara buğra büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra sara azra buhara sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ NORA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nor) göre NORA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (no) göre NORA ile Uyumlu İsimler :

noyan noyhan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NORA İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

necla nevra nida nilda nejla nesma

NORA isminin Anlamı

NORA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NORA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NORA + Anlam" veya "NORA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NORA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NORA adını oluşturan N, O, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 57:

N
O
R
A
TOPLAM
17
18
21
1
57

NORA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 528. hakkan, 529. nefer, 530. nora, 531. rona, 532. sine, ... Toplam 40 ismin aritmetik toplamı 57 (Binde 16.18 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

berhan fuat ahmet avni ayhan bilali bilhan demet sibel emine enis esin feride feriha nihan hamza hatem hür kaşif atınç vehbi medet melek doğu saime şemi alkım zahid alaaddin aybige begül celile ergem erkal fehime hakkan nefer rona sine