ESRA İsim Raporu:

ESRA Adının Yaygınlığı

ESRA Türkiye'de en çok kullanılan 38. isim (... 36. hatice, 37. ebru, 38. esra, 39. alper, 40. burak, ...). Ülkemizde yaklaşık her 270 kişiden birinin adı ESRA ve ismin yaygınlık oranı binde 3.7.

ESRA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 17-06-2024 17:20 itibariyle yaklaşık 333,625 kişinin isminin ESRA olduğu ve ESRA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 4398 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ESRA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ESRA yaşadığını tahmin ediyoruz.

ESRA Türkiye'nin en yaygın 38. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 38. ad ise Ronald ismi. ESRA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 36. Lawrence 37. Patrick 38. Ronald 39. Bruce 40. Jay isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ESRA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ESRA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ESRA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ESRA İsminin Yazılışı:

.....-..-

Denizcilik Alfabesinde ESRA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ESRA İsminin Barkod Yazılışı:

ESRA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ESRA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ESRA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ESRA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (sra) göre esra ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ra) göre esra ile Uyumlu İsimler :

zehra semra bora kübra dilara buğra büşra nevra müberra hümeyra serra sümeyra almora lora sara azra buhara nora sahra sera tuğra

BAŞ HARFLERİ ESRA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (esr) göre ESRA ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (es) göre ESRA ile Uyumlu İsimler :

esin eser esat esen esma esengül esme esmeray esti esmahan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ESRA İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

eda esma ela eliya ertunga enbiya erda evliya

ESRA isminin Anlamı

ESRA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ESRA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ESRA + Anlam" veya "ESRA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ESRA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ESRA adını oluşturan E, S, R, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

E
S
R
A
TOPLAM
6
22
21
1
50

ESRA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 292. eren, 293. esme, 294. esra, 295. figen, 296. gazi, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme figen gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal