ASİL İsim Raporu:

ASİL Adının Yaygınlığı

ASİL Türkiye'de en çok kullanılan 1143. isim (... 1141. alaaddin, 1142. alim, 1143. asil, 1144. atahan, 1145. aybüke, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ASİL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ASİL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:25 itibariyle yaklaşık 8,997 kişinin isminin ASİL olduğu ve ASİL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ASİL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ASİL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ASİL Türkiye'nin en yaygın 1143. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1143. ad ise Rohit ismi. ASİL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1141. Debbie 1142. Katrina 1143. Rohit 1144. Mauricio 1145. Gwen isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ASİL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ASİL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ASİL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ASİL İsminin Yazılışı:

.-......-..

Denizcilik Alfabesinde ASİL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ASİL İsminin Barkod Yazılışı:

ASİL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ASİL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ASİL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ASİL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (sil) göre asil ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (il) göre asil ile Uyumlu İsimler :

ismail halil kamil serpil cemil seçil sevil adil nail idil nil beril şamil mikail celil cebrail nebil erbil erdil israfil habil özbil nevil nezail akil efil erdebil göknil

BAŞ HARFLERİ ASİL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (asi) göre ASİL ile Uyumlu İsimler :

asiye

İlk 2 harfine (as) göre ASİL ile Uyumlu İsimler :

aslı aslıhan asuman asım aslan asena asude aslihan asaf asu asıf asya asen aslıcan assiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ASİL İLE UYUMLU İSİMLER:

'a' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

ayşegül aysel anıl adil aytül aygül atıl adıgüzel arzugül akil ataol ayşıl

ASİL isminin Anlamı

ASİL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ASİL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ASİL + Anlam" veya "ASİL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ASİL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ASİL adını oluşturan A, S, İ, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

A
S
İ
L
TOPLAM
1
22
12
15
50

ASİL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 300. rami, 301. alime, 302. asil, 303. balkan, 304. dalin, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat doğan nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami alime balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal