DOĞAN İsim Raporu:

DOĞAN Adının Yaygınlığı

DOĞAN Türkiye'de en çok kullanılan 116. isim (... 114. nihat, 115. banu, 116. doğan, 117. tuncay, 118. ercan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 614 kişiden birinin adı DOĞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.63.

DOĞAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:44 itibariyle yaklaşık 146,681 kişinin isminin DOĞAN olduğu ve DOĞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1937 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DOĞAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DOĞAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

DOĞAN Türkiye'nin en yaygın 116. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 116. ad ise Harry ismi. DOĞAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 114. Norman 115. Laura 116. Harry 117. Victor 118. Jason isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DOĞAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DOĞAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DOĞAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DOĞAN İsminin Yazılışı:

-..-----..--.

Denizcilik Alfabesinde DOĞAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DOĞAN İsminin Barkod Yazılışı:

DOĞAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DOĞAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DOĞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

erdoğan aydoğan doğanay

SON HARFLERİ DOĞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (oğan) göre doğan ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ğan) göre doğan ile Uyumlu İsimler :

armağan kağan

Son 2 harfine (an) göre doğan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan denizhan selcan benan

BAŞ HARFLERİ DOĞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (doğa) göre DOĞAN ile Uyumlu İsimler :

doğanay

İlk 3 harfine (doğ) göre DOĞAN ile Uyumlu İsimler :

doğu doğukan doğhan

İlk 2 harfine (do) göre DOĞAN ile Uyumlu İsimler :

doruk dolakay dolunay

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DOĞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'do' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

doğukan doğhan

'd' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

dursun duran denizhan deren demirkan devran dilan demirhan derin dilcan dilhan düzgün dalin devin dilivan diren durcan duyguhan dilbirin dövran

DOĞAN isminin Anlamı

DOĞAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DOĞAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DOĞAN + Anlam" veya "DOĞAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DOĞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DOĞAN adını oluşturan D, O, Ğ, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 50:

D
O
Ğ
A
N
TOPLAM
5
18
9
1
17
50

DOĞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 288. hakkı, 289. cihat, 290. doğan, 291. nilda, 292. eren, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 50 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

okan asım aycan cahit candaş hakkı cihat nilda eren esme esra figen gazi hamide kibar mediha rami alime asil balkan dalin dilan pembe erdan sera vedi nidal