ÜMRAN İsim Raporu:

ÜMRAN Adının Yaygınlığı

ÜMRAN Türkiye'de en çok kullanılan 652. isim (... 650. saffet, 651. köksal, 652. ümran, 653. mehdi, 654. türker, ...). Ülkemizde yaklaşık her 3,681 kişiden birinin adı ÜMRAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.27.

ÜMRAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:00 itibariyle yaklaşık 24,325 kişinin isminin ÜMRAN olduğu ve ÜMRAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 321 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ÜMRAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ÜMRAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ÜMRAN Türkiye'nin en yaygın 652. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 652. ad ise Willis ismi. ÜMRAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 650. Hunter 651. Evans 652. Willis 653. Shelley 654. Roderick isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ÜMRAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ÜMRAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ÜMRAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ÜMRAN İsminin Yazılışı:

..---.-..--.

Denizcilik Alfabesinde ÜMRAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ÜMRAN İsminin Barkod Yazılışı:

ÜMRAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ÜMRAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ÜMRAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ÜMRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (mran) göre ümran ile Uyumlu İsimler :

imran

Son 3 harfine (ran) göre ümran ile Uyumlu İsimler :

turan nuran şükran baran hicran duran kamuran seyran devran erduran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre ümran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ ÜMRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ümra) göre ÜMRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ümr) göre ÜMRAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (üm) göre ÜMRAN ile Uyumlu İsimler :

ümit ümmü ümeyye ümmühan ümmet ümmiye ümmügül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ÜMRAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'üm' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

ümmühan

'ü' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ülgen üstün

ÜMRAN isminin Anlamı

ÜMRAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ÜMRAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ÜMRAN + Anlam" veya "ÜMRAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ÜMRAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ÜMRAN adını oluşturan Ü, M, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

Ü
M
R
A
N
TOPLAM
26
16
21
1
17
81

ÜMRAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1463. kutan, 1464. lokman, 1465. ümran, 1466. onur, 1467. mehser, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir nuran fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat