BURHAN İsim Raporu:

BURHAN Adının Yaygınlığı

BURHAN Türkiye'de en çok kullanılan 299. isim (... 297. ayten, 298. bilal, 299. burhan, 300. sabri, 301. turgut, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,227 kişiden birinin adı BURHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.81.

BURHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:25 itibariyle yaklaşık 72,965 kişinin isminin BURHAN olduğu ve BURHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 963 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BURHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BURHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

BURHAN Türkiye'nin en yaygın 299. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 299. ad ise Edmund ismi. BURHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 297. Ramon 298. Janice 299. Edmund 300. Laurie 301. Sheldon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BURHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BURHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BURHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BURHAN İsminin Yazılışı:

-.....-.-......--.

Denizcilik Alfabesinde BURHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BURHAN İsminin Barkod Yazılışı:

BURHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BURHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BURHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

burhanettin

SON HARFLERİ BURHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (urhan) göre burhan ile Uyumlu İsimler :

nurhan turhan

Son 4 harfine (rhan) göre burhan ile Uyumlu İsimler :

orhan erhan gürhan serhan ferhan korhan berhan demirhan acarhan emirhan bahadırhan

Son 3 harfine (han) göre burhan ile Uyumlu İsimler :

gökhan ayhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan seyhan bilgehan beyhan perihan gülhan batuhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan tolgahan günhan sühan saruhan tunahan istemihan atahan seyithan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan aslihan buğrahan murathan ismailhan emrahan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihan borahan esmahan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre burhan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ BURHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (burha) göre BURHAN ile Uyumlu İsimler :

burhanettin

İlk 4 harfine (burh) göre BURHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bur) göre BURHAN ile Uyumlu İsimler :

burak burcu burçin burçak burkay burçe burç

İlk 2 harfine (bu) göre BURHAN ile Uyumlu İsimler :

buket buğra buse buğrahan bulut buhara bulutcan buyçe buhari buğrakan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BURHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'bu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

buğrahan bulutcan buğrakan

'b' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

burçin berrin bahattin bilgehan birsen belgin beyhan baran bilgin berkan batuhan bünyamin benan bedrettin berhan bilgen bertan birkan balkan berkhan burhanettin barkın baycan bircan boran bigen bahadırhan barçın barın bayhan başaran begümhan behnan berçin berin berkten bilhan birtan bünyan bağcan belçin benian benson berkin berivan birgin botan borahan

BURHAN isminin Anlamı

BURHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BURHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BURHAN + Anlam" veya "BURHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BURHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BURHAN adını oluşturan B, U, R, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

B
U
R
H
A
N
TOPLAM
2
25
21
10
1
17
76

BURHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1252. aysu, 1253. ayten, 1254. burhan, 1255. çağlayan, 1256. duru, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar