BUSE İsim Raporu:

BUSE Adının Yaygınlığı

BUSE Türkiye'de en çok kullanılan 752. isim (... 750. berkant, 751. bihter, 752. buse, 753. celil, 754. ceylan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı BUSE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

BUSE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 01:50 itibariyle yaklaşık 18,053 kişinin isminin BUSE olduğu ve BUSE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BUSE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BUSE yaşadığını tahmin ediyoruz.

BUSE Türkiye'nin en yaygın 752. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 752. ad ise Deepak ismi. BUSE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 750. Eve 751. Jenny 752. Deepak 753. Erika 754. Vinod isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BUSE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BUSE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BUSE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BUSE İsminin Yazılışı:

-.....-....

Denizcilik Alfabesinde BUSE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BUSE İsminin Barkod Yazılışı:

BUSE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BUSE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BUSE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BUSE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (use) göre buse ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (se) göre buse ile Uyumlu İsimler :

nefise enise halise miyase melise salise selase muhlise munise

BAŞ HARFLERİ BUSE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (bus) göre BUSE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bu) göre BUSE ile Uyumlu İsimler :

burak burcu buket burçin burhan buğra burçak burkay burçe burhanettin buğrahan bulut burç buhara bulutcan buyçe buhari buğrakan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BUSE İLE UYUMLU İSİMLER:

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge bahriye behiye beste bedriye behice burçe berceste besime bilgiye bade bakiye belde birdane buyçe berke büke

BUSE isminin Anlamı

BUSE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BUSE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BUSE + Anlam" veya "BUSE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BUSE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BUSE adını oluşturan B, U, S, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

B
U
S
E
TOPLAM
2
25
22
6
55

BUSE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 433. nihal, 434. bekir, 435. buse, 436. deren, 437. dilara, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir deren dilara kenan emir ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal