EMİR İsim Raporu:

EMİR Adının Yaygınlığı

EMİR Türkiye'de en çok kullanılan 479. isim (... 477. çağdaş, 478. ekin, 479. emir, 480. gülden, 481. gülsüm, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,265 kişiden birinin adı EMİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.44.

EMİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-07-2024 00:20 itibariyle yaklaşık 39,724 kişinin isminin EMİR olduğu ve EMİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 523 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

EMİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda EMİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

EMİR Türkiye'nin en yaygın 479. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 479. ad ise Fredrick ismi. EMİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 477. Alicia 478. Pierre 479. Fredrick 480. Leland 481. Omar isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

EMİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde EMİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde EMİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde EMİR İsminin Yazılışı:

.--...-.

Denizcilik Alfabesinde EMİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

EMİR İsminin Barkod Yazılışı:

EMİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(EMİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

EMİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

özdemir demir demirkan demirhan aydemir emirali emirhan candemir demirali emire semir semire

SON HARFLERİ EMİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (mir) göre emir ile Uyumlu İsimler :

belamir

Son 2 harfine (ir) göre emir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir mahir üzeyir beşir cevahir zübeyir bedir ebubekir cabir nehir yasir fahir güvenir macir zahir dengir nezir münir

BAŞ HARFLERİ EMİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (emi) göre EMİR ile Uyumlu İsimler :

emine emin emirali emirhan emire

İlk 2 harfine (em) göre EMİR ile Uyumlu İsimler :

emre emel emrah emrullah emek emrehan emsal emrahan emay emrecan emrem emür

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ EMİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'e' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ender eser enver ebubekir eşber ejder elifnur efser ekber ergüler elnur emür ensar erdener

EMİR isminin Anlamı

EMİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size EMİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "EMİR + Anlam" veya "EMİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
EMİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

EMİR adını oluşturan E, M, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 55:

E
M
İ
R
TOPLAM
6
16
12
21
55

EMİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 437. dilara, 438. kenan, 439. emir, 440. ender, 441. erden, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 55 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

nihal bekir buse deren dilara kenan ender erden erhan eser ezgi ilhan funda lora sebat serda yelda irem şahap açelya azat benian berki çimen erim hanım hayal leman oral sedar rehan sahra sidal