MACİR İsim Raporu:

MACİR Adının Yaygınlığı

MACİR Türkiye'de en çok kullanılan 1705. isim (... 1703. sezi, 1704. türel, 1705. macir, 1706. mahmur, 1707. mahmure, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı MACİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

MACİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 04-03-2024 01:35 itibariyle yaklaşık 2,694 kişinin isminin MACİR olduğu ve MACİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

MACİR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda MACİR yaşadığını tahmin ediyoruz.

MACİR Türkiye'nin en yaygın 1705. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1705. ad ise Griffith ismi. MACİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1703. Sumner 1704. Rowland 1705. Griffith 1706. Drake 1707. Dawson isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

MACİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde MACİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde MACİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde MACİR İsminin Yazılışı:

--.--.-....-.

Denizcilik Alfabesinde MACİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

MACİR İsminin Barkod Yazılışı:

MACİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(MACİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

MACİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ MACİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (acir) göre macir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (cir) göre macir ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ir) göre macir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir bedir ebubekir cabir nehir yasir aydemir fahir candemir güvenir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ MACİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (maci) göre MACİR ile Uyumlu İsimler :

macit

İlk 3 harfine (mac) göre MACİR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ma) göre MACİR ile Uyumlu İsimler :

mahmut mahir makbule mazhar mansur mazlum maruf malik mahmur mahmure mahru mahfuz mahrumi mahsum mahya maide manol manolya

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ MACİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ma' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

mahir

'm' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

muzaffer muammer münevver mazhar mansur müyesser merter mukadder mahmur mefkür mehser müzekker muhtar medar mensur muteber mücevher münir müzeher

MACİR isminin Anlamı

MACİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size MACİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "MACİR + Anlam" veya "MACİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
MACİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

MACİR adını oluşturan M, A, C, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

M
A
C
İ
R
TOPLAM
16
1
3
12
21
53

MACİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 395. hilal, 396. kadri, 397. macir, 398. sadık, 399. vecdi, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir afşar arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan esat halil hanife hasibe hilal kadri sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi