AFŞAR İsim Raporu:

AFŞAR Adının Yaygınlığı

AFŞAR Türkiye'de en çok kullanılan 1486. isim (... 1484. adıgüzel, 1485. afitap, 1486. afşar, 1487. akife, 1488. akkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı AFŞAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

AFŞAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 00:54 itibariyle yaklaşık 2,708 kişinin isminin AFŞAR olduğu ve AFŞAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

AFŞAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,468 AFŞAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada AFŞAR sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

AFŞAR Türkiye'nin en yaygın 1486. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1486. ad ise Ramsey ismi. AFŞAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1484. Tyrone 1485. Chandrakant 1486. Ramsey 1487. Heath 1488. Winfield isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

AFŞAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde AFŞAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde AFŞAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde AFŞAR İsminin Yazılışı:

.-..-.....-.-.

Denizcilik Alfabesinde AFŞAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

AFŞAR İsminin Barkod Yazılışı:

AFŞAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(AFŞAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

AFŞAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ AFŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (fşar) göre afşar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (şar) göre afşar ile Uyumlu İsimler :

yaşar başar bilbaşar

Son 2 harfine (ar) göre afşar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar çınar gülizar cabbar toygar yadigar ayavar bayzar bernar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ AFŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (afşa) göre AFŞAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (afş) göre AFŞAR ile Uyumlu İsimler :

afşin

İlk 2 harfine (af) göre AFŞAR ile Uyumlu İsimler :

afife afitap afet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ AFŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'af' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'a' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

alper aynur ayfer abdülkadir ayşenur ahter acar abuzer atanur aydemir aysenur alanur artuner ayavar aşer altemur abdülgafur alpar amber

AFŞAR isminin Anlamı

AFŞAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size AFŞAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "AFŞAR + Anlam" veya "AFŞAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
AFŞAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

AFŞAR adını oluşturan A, F, Ş, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 53:

A
F
Ş
A
R
TOPLAM
1
7
23
1
21
53

AFŞAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 380. batu, 381. kadir, 382. afşar, 383. arbay, 384. ceren, ... Toplam 24 ismin aritmetik toplamı 53 (Binde 9.71 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kadir arbay ceren behnan ceyla cazibe cemali diğdem dilcan esat halil hanife hasibe hilal kadri macir sadık vecdi canip çilem eftal hakim hanefi