İLDAR İsim Raporu:

İLDAR Adının Yaygınlığı

İLDAR Türkiye'de en çok kullanılan 2182. isim (... 2180. ikram, 2181. ilayda, 2182. ildar, 2183. ılgıt, 2184. ilkgün, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı İLDAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

İLDAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 23:27 itibariyle yaklaşık 2,704 kişinin isminin İLDAR olduğu ve İLDAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

İLDAR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda İLDAR yaşadığını tahmin ediyoruz.

İLDAR Türkiye'nin en yaygın 2182. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2182. ad ise Vishal ismi. İLDAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2180. Amar 2181. Bahram 2182. Vishal 2183. Darrin 2184. Nikhil isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

İLDAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde İLDAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde İLDAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde İLDAR İsminin Yazılışı:

...-..-...-.-.

Denizcilik Alfabesinde İLDAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

İLDAR İsminin Barkod Yazılışı:

İLDAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(İLDAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

İLDAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ İLDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ldar) göre ildar ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (dar) göre ildar ile Uyumlu İsimler :

serdar haydar dündar didar medar sedar sidar

Son 2 harfine (ar) göre ildar ile Uyumlu İsimler :

pınar yaşar bahar çağlar nigar tayyar uygar mazhar zülfikar acar başar çınar gülizar cabbar toygar yadigar afşar ayavar bayzar bernar bilbaşar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar ensar gaffar diyar gülbahar sancar lalezar okyar ruhsar senar

BAŞ HARFLERİ İLDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ilda) göre İLDAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ild) göre İLDAR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (il) göre İLDAR ile Uyumlu İsimler :

ilker ilhan ilknur ilkay ilyas ilhami ilke ilter ilkin ilgen ilksen ilkşan ilgün ilham ilkan ilkkan ilnur ilteriş ilayda ilkgün ilşah ilkgül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ İLDAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'il' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

'i' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

ilker ilknur iskender ilter ilnur

İLDAR isminin Anlamı

İLDAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size İLDAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "İLDAR + Anlam" veya "İLDAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
İLDAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

İLDAR adını oluşturan İ, L, D, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

İ
L
D
A
R
TOPLAM
12
15
5
1
21
54

İLDAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 427. cavide, 428. cemay, 429. ildar, 430. lamih, 431. miraç, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham atahan aşina benay canev cavide cemay lamih miraç nejan