ATAHAN İsim Raporu:

ATAHAN Adının Yaygınlığı

ATAHAN Türkiye'de en çok kullanılan 1144. isim (... 1142. alim, 1143. asil, 1144. atahan, 1145. aybüke, 1146. demirkan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ATAHAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ATAHAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:49 itibariyle yaklaşık 9,008 kişinin isminin ATAHAN olduğu ve ATAHAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATAHAN isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ATAHAN yaşadığını tahmin ediyoruz.

ATAHAN Türkiye'nin en yaygın 1144. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1144. ad ise Mauricio ismi. ATAHAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1142. Katrina 1143. Rohit 1144. Mauricio 1145. Gwen 1146. Mitchel isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATAHAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATAHAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATAHAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATAHAN İsminin Yazılışı:

.--.-.....--.

Denizcilik Alfabesinde ATAHAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATAHAN İsminin Barkod Yazılışı:

ATAHAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATAHAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATAHAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATAHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (tahan) göre atahan ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (ahan) göre atahan ile Uyumlu İsimler :

tolgahan tunahan buğrahan emrahan borahan esmahan

Son 3 harfine (han) göre atahan ile Uyumlu İsimler :

gökhan orhan ayhan erhan ilhan neslihan cihan nihan reyhan oğuzhan aslıhan burhan seyhan gürhan bilgehan serhan ferhan beyhan nurhan perihan korhan gülhan batuhan turhan denizhan nagihan ruhan nagehan özhan han metehan berhan günhan sühan saruhan istemihan demirhan seyithan acarhan berkhan kutluhan çağhan emrehan kayhan okhan ümmühan aslihan emirhan murathan ismailhan bahadırhan bayhan begümhan bilhan şerifhan dilhan feyhan kayıhan kubilhan mutluhan noyhan nurcihan rüçhan refhan incihan yusufhan alihan cengizhan ceyhan doğhan duyguhan ercihan eyüphan nefishan kerimhan kuthan nevhan nilhan odhan rehan saltukhan selihan tuğhan yetişhan yunushan

Son 2 harfine (an) göre atahan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan can erkan ramazan volkan adnan

BAŞ HARFLERİ ATAHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (ataha) göre ATAHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (atah) göre ATAHAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ata) göre ATAHAN ile Uyumlu İsimler :

atakan ata atalay ataman atay atanur ataç ataol

İlk 2 harfine (at) göre ATAHAN ile Uyumlu İsimler :

atilla ateş atıl atınç atıf atılım attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATAHAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'at' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

atakan ataman atılgan

'a' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

ayhan aydın adnan aylin akın aysun abdurrahman aslıhan ayten asuman altan ayşen aydan aytekin alparslan armağan alpaslan aslan abidin alaattin alican aşkın afşin alkan alperen aydoğan ayşin arslan aykın arman aycan aygün alaaddin acarhan arkan ajlan akgün alişan argun artun ayçin alptekin aslihan adlan akkan alaeddin algın alkın alpagan alperkaan arkun ayan ayfettin aygen aylan aysan aysen aysın akman alpin aydin ajdan akalın akan alaettin alihan arin arkın arzuman asen aslıcan arıkan

ATAHAN isminin Anlamı

ATAHAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATAHAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATAHAN + Anlam" veya "ATAHAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATAHAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATAHAN adını oluşturan A, T, A, H, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 54:

A
T
A
H
A
N
TOPLAM
1
24
1
10
1
17
54

ATAHAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 421. selah, 422. ilham, 423. atahan, 424. aşina, 425. benay, ... Toplam 28 ismin aritmetik toplamı 54 (Binde 11.33 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

acarhan arkan rauf emrah atay ateş berta halim çınar ebru elçin berat erdem fatih kahya necmi selah ilham aşina benay canev cavide cemay ildar lamih miraç nejan