ATALAY İsim Raporu:

ATALAY Adının Yaygınlığı

ATALAY Türkiye'de en çok kullanılan 747. isim (... 745. benan, 746. asude, 747. atalay, 748. ateş, 749. aysu, ...). Ülkemizde yaklaşık her 4,908 kişiden birinin adı ATALAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.2.

ATALAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:45 itibariyle yaklaşık 18,035 kişinin isminin ATALAY olduğu ve ATALAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 238 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ATALAY adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 ATALAY yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ATALAY sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

ATALAY Türkiye'nin en yaygın 747. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 747. ad ise Gretchen ismi. ATALAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 745. Courtney 746. Joann 747. Gretchen 748. Wilbur 749. Jin isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ATALAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ATALAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ATALAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ATALAY İsminin Yazılışı:

.--.-.-...--.--

Denizcilik Alfabesinde ATALAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ATALAY İsminin Barkod Yazılışı:

ATALAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ATALAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ATALAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ATALAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (talay) göre atalay ile Uyumlu İsimler :

talay

Son 4 harfine (alay) göre atalay ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (lay) göre atalay ile Uyumlu İsimler :

gülay tülay nilay kubilay sevilay ışılay kutlay dilay selay sılay

Son 2 harfine (ay) göre atalay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ ATALAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (atala) göre ATALAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (atal) göre ATALAY ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (ata) göre ATALAY ile Uyumlu İsimler :

atakan ata ataman atay atahan atanur ataç ataol

İlk 2 harfine (at) göre ATALAY ile Uyumlu İsimler :

atilla ateş atıl atınç atıf atılım attila atılgan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ATALAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'at' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

atay

'a' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

alpay altay akay altınay arbay alpgiray

ATALAY isminin Anlamı

ATALAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ATALAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ATALAY + Anlam" veya "ATALAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ATALAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ATALAY adını oluşturan A, T, A, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 70:

A
T
A
L
A
Y
TOPLAM
1
24
1
15
1
28
70

ATALAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1023. giray, 1024. vahip, 1025. atalay, 1026. pınar, 1027. bektaş, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 70 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

giray vahip pınar bektaş belkıs boray ceylan emrecan erberk erkin ersel ferit fuldan gülcan güldal gökay şebnem maruf sezai ziya nefise nişan pelin petek sadun serap sercan tunç ilkay ilkin aslıcan berker ercihan borahan kerami mikail natali orbay rabiye saygı serdal tunca vatan