DİLAY İsim Raporu:

DİLAY Adının Yaygınlığı

DİLAY Türkiye'de en çok kullanılan 1227. isim (... 1225. cenker, 1226. derin, 1227. dilay, 1228. dilber, 1229. nilda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı DİLAY ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

DİLAY adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:00 itibariyle yaklaşık 6,306 kişinin isminin DİLAY olduğu ve DİLAY isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

DİLAY isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda DİLAY yaşadığını tahmin ediyoruz.

DİLAY Türkiye'nin en yaygın 1227. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1227. ad ise Ewa ismi. DİLAY adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1225. Jacquelyn 1226. Prem 1227. Ewa 1228. Christie 1229. Thuy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

DİLAY isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde DİLAY İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde DİLAY İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde DİLAY İsminin Yazılışı:

-.....-...--.--

Denizcilik Alfabesinde DİLAY İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

DİLAY İsminin Barkod Yazılışı:

DİLAY ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(DİLAY adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

DİLAY KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ DİLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ilay) göre dilay ile Uyumlu İsimler :

nilay kubilay sevilay

Son 3 harfine (lay) göre dilay ile Uyumlu İsimler :

gülay tülay atalay ışılay kutlay selay sılay talay

Son 2 harfine (ay) göre dilay ile Uyumlu İsimler :

tuncay turgay oktay koray nuray ilkay olcay günay alpay eray çağatay güray şenay sunay giray yıldıray gökay özay feray atay sonay tugay berkay burkay tunay miray tümay altay boray akay okay orbay baturay esmeray türkay beray simay seray dinçay altınay arbay biray cenkay çetinay emay tanay füzay gökşenay sunday hüray dolakay mutluay muşturay sabutay samuray setenay alpgiray bediray benay bilgütay bilsay cemay doğanay dolunay erbay ergünay gencay gülsay gülsünay göray kamuray kutay nilkay onay serbay semray tünay uzay oray önay

BAŞ HARFLERİ DİLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (dila) göre DİLAY ile Uyumlu İsimler :

dilara dilaver dilan dila

İlk 3 harfine (dil) göre DİLAY ile Uyumlu İsimler :

dilek dilşad dilşat dilruba dilber dilcan dilhan dilge dilivan dilbirin diler

İlk 2 harfine (di) göre DİLAY ile Uyumlu İsimler :

didem dinçer dicle dinçay diğdem didar dijle diren direnç diba diyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ DİLAY İLE UYUMLU İSİMLER:

'di' ile başlayıp 'ay' ile Biten İsimler :

dinçay

'd' ile başlayıp 'y' ile Biten İsimler :

dolakay doğanay dolunay

DİLAY isminin Anlamı

DİLAY Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size DİLAY isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "DİLAY + Anlam" veya "DİLAY isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
DİLAY ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

DİLAY adını oluşturan D, İ, L, A, Y harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

D
İ
L
A
Y
TOPLAM
5
12
15
1
28
61

DİLAY ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 663. berkan, 664. derin, 665. dilay, 666. dilber, 667. dilşad, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin zeki cevat berfu berkan derin dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha