ZEKİ İsim Raporu:

ZEKİ Adının Yaygınlığı

ZEKİ Türkiye'de en çok kullanılan 144. isim (... 142. demet, 143. eda, 144. zeki, 145. cenk, 146. muhammet, ...). Ülkemizde yaklaşık her 701 kişiden birinin adı ZEKİ ve ismin yaygınlık oranı binde 1.43.

ZEKİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 20-06-2024 09:43 itibariyle yaklaşık 128,954 kişinin isminin ZEKİ olduğu ve ZEKİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1700 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZEKİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZEKİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZEKİ Türkiye'nin en yaygın 144. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 144. ad ise Adam ismi. ZEKİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 142. Kay 143. Herbert 144. Adam 145. Franklin 146. Luis isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZEKİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZEKİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZEKİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZEKİ İsminin Yazılışı:

--...-.-..

Denizcilik Alfabesinde ZEKİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZEKİ İsminin Barkod Yazılışı:

ZEKİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZEKİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZEKİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

zekiye

SON HARFLERİ ZEKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (eki) göre zeki ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ki) göre zeki ile Uyumlu İsimler :

baki şevki naki abdulbaki berki haki saki

BAŞ HARFLERİ ZEKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (zek) göre ZEKİ ile Uyumlu İsimler :

zekiye zekeriya zekai zekayi

İlk 2 harfine (ze) göre ZEKİ ile Uyumlu İsimler :

zeynep zehra zeliha zerrin zeynel zelal zennure zeren zevcan zelha zeran zerel zeybek zeycan zeynal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZEKİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'z' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

zihni zekai zülfi zekayi

ZEKİ isminin Anlamı

ZEKİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZEKİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZEKİ + Anlam" veya "ZEKİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZEKİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZEKİ adını oluşturan Z, E, K, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 61:

Z
E
K
İ
TOPLAM
29
6
14
12
61

ZEKİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 658. derya, 659. fatin, 660. zeki, 661. cevat, 662. berfu, ... Toplam 41 ismin aritmetik toplamı 61 (Binde 16.59 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

derya fatin cevat berfu berkan derin dilay dilber dilşad tuğba edagül emire erman eşkan sevda nejat sabit mecit nasıh nebahat necdet pekcan ragıp refika sabahat saliha vahide şahika bermal diren hiran kebire mucid niko okay reis ilşah sidar aydoğ zelha