ZEKİYE İsim Raporu:

ZEKİYE Adının Yaygınlığı

ZEKİYE Türkiye'de en çok kullanılan 430. isim (... 428. ersan, 429. fahrettin, 430. zekiye, 431. güven, 432. gökmen, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı ZEKİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

ZEKİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:51 itibariyle yaklaşık 46,030 kişinin isminin ZEKİYE olduğu ve ZEKİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ZEKİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ZEKİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

ZEKİYE Türkiye'nin en yaygın 430. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 430. ad ise Javier ismi. ZEKİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 428. Anil 429. Elias 430. Javier 431. Darrell 432. Angelo isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ZEKİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ZEKİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ZEKİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ZEKİYE İsminin Yazılışı:

--...-.-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde ZEKİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ZEKİYE İsminin Barkod Yazılışı:

ZEKİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ZEKİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ZEKİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ZEKİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ekiye) göre zekiye ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (kiye) göre zekiye ile Uyumlu İsimler :

rukiye bakiye mülkiye şevkiye

Son 3 harfine (iye) göre zekiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye vasfiye ümmiye

Son 2 harfine (ye) göre zekiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ ZEKİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (zekiy) göre ZEKİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (zeki) göre ZEKİYE ile Uyumlu İsimler :

zeki

İlk 3 harfine (zek) göre ZEKİYE ile Uyumlu İsimler :

zekeriya zekai zekayi

İlk 2 harfine (ze) göre ZEKİYE ile Uyumlu İsimler :

zeynep zehra zeliha zerrin zeynel zelal zennure zeren zevcan zelha zeran zerel zeybek zeycan zeynal

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ZEKİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ze' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

'z' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

zübeyde zahide zülfiye zennure zühre

ZEKİYE isminin Anlamı

ZEKİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ZEKİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ZEKİYE + Anlam" veya "ZEKİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ZEKİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ZEKİYE adını oluşturan Z, E, K, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 95:

Z
E
K
İ
Y
E
TOPLAM
29
6
14
12
28
6
95

ZEKİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1893. ersoy, 1894. nilgün, 1895. zekiye, 1896. gülşen, 1897. halenur, ... Toplam 33 ismin aritmetik toplamı 95 (Binde 13.35 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

tümay levent alaattin sermet ersoy nilgün gülşen halenur kamuran kudret mahmure muhammed nesrin nurkan orkun papatya peyker seyran tunahan tunay veysi ziver şanver şengül şermin gülru gürsan mefkure sevinde seymen yurdal şahinder