ADVİYE İsim Raporu:

ADVİYE Adının Yaygınlığı

ADVİYE Türkiye'de en çok kullanılan 1928. isim (... 1926. ağca, 1927. adeviye, 1928. adviye, 1929. afet, 1930. bayındır, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ADVİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ADVİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:55 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ADVİYE olduğu ve ADVİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ADVİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ADVİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

ADVİYE Türkiye'nin en yaygın 1928. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1928. ad ise Violeta ismi. ADVİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1926. Preeti 1927. Rosanne 1928. Violeta 1929. Andrei 1930. Dena isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ADVİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ADVİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ADVİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ADVİYE İsminin Yazılışı:

.--.....-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde ADVİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ADVİYE İsminin Barkod Yazılışı:

ADVİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ADVİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ADVİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ADVİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (dviye) göre adviye ile Uyumlu İsimler :

nedviye

Son 4 harfine (viye) göre adviye ile Uyumlu İsimler :

adeviye selviye

Son 3 harfine (iye) göre adviye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye lütfiye safiye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye zülfiye raziye şaziye duriye methiye nadiye nafiye naziye nevriye refiye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye gülfiye hamdiye muradiye mülkiye rabiye samiye sevdiye vasfiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre adviye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ ADVİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (adviy) göre ADVİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (advi) göre ADVİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (adv) göre ADVİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ad) göre ADVİYE ile Uyumlu İsimler :

adnan adem adil adalet adile adlan adıgüzel adeviye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ADVİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'ad' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

adeviye

'a' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

ayşe azize asude asiye aliye arife afife aybüke adile aybike akife arefe azade azime ahude alime alize assiye aybige

ADVİYE isminin Anlamı

ADVİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ADVİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ADVİYE + Anlam" veya "ADVİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ADVİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ADVİYE adını oluşturan A, D, V, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 79:

A
D
V
İ
Y
E
TOPLAM
1
5
27
12
28
6
79

ADVİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1398. özgen, 1399. şenol, 1400. adviye, 1401. birgit, 1402. doğanay, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 79 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

ulvi nazır ayavar aydoğan aysın bahadırhan berrin cevval erhun güçlü günhan göksal gözen makbule mevhibe nedret nevin nural ramiz rüçhan zeren özgen şenol birgit doğanay simay evşen memduha tuğcan şemsi