SAFİYE İsim Raporu:

SAFİYE Adının Yaygınlığı

SAFİYE Türkiye'de en çok kullanılan 517. isim (... 515. şerife, 516. perihan, 517. safiye, 518. adil, 519. rauf, ...). Ülkemizde yaklaşık her 2,454 kişiden birinin adı SAFİYE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.41.

SAFİYE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 16-06-2024 00:18 itibariyle yaklaşık 36,967 kişinin isminin SAFİYE olduğu ve SAFİYE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 487 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

SAFİYE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda SAFİYE yaşadığını tahmin ediyoruz.

SAFİYE Türkiye'nin en yaygın 517. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 517. ad ise Fredric ismi. SAFİYE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 515. Betty 516. Roberta 517. Fredric 518. Hassan 519. Ibrahim isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

SAFİYE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde SAFİYE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde SAFİYE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde SAFİYE İsminin Yazılışı:

....-..-...-.--.

Denizcilik Alfabesinde SAFİYE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

SAFİYE İsminin Barkod Yazılışı:

SAFİYE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(SAFİYE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

SAFİYE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ SAFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (afiye) göre safiye ile Uyumlu İsimler :

nafiye

Son 4 harfine (fiye) göre safiye ile Uyumlu İsimler :

lütfiye zülfiye refiye gülfiye vasfiye

Son 3 harfine (iye) göre safiye ile Uyumlu İsimler :

kadriye zekiye naciye hayriye nazmiye rukiye nuriye fikriye remziye saniye asiye aliye bahriye behiye fahriye huriye hüsniye sabriye şükriye fevziye hediye sadiye bedriye resmiye raziye şaziye duriye methiye nadiye naziye nevriye bilgiye cemaliye hamidiye mehriye mihriye sevgiye şadiye adeviye adviye assiye bakiye cevriye düriye fehmiye fethiye hamdiye muradiye mülkiye nedviye rabiye samiye selviye sevdiye ümmiye şevkiye

Son 2 harfine (ye) göre safiye ile Uyumlu İsimler :

gaye ümeyye sümeyye piraye rukiyye şükrüye

BAŞ HARFLERİ SAFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (safiy) göre SAFİYE ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (safi) göre SAFİYE ile Uyumlu İsimler :

safi safire

İlk 3 harfine (saf) göre SAFİYE ile Uyumlu İsimler :

saffet safa

İlk 2 harfine (sa) göre SAFİYE ile Uyumlu İsimler :

salih savaş sami sait sadık sabri samet saim saadet saliha salim sadi sadettin sabiha sacit said sabahattin saime sanem sarper sadullah sakine saniye sabriye sabit saadettin sadiye saygın sadun saruhan saynur sabahat samim satı salman sabire sabutay sadrettin sakıp salime salise samuray sanlı sara sarp satvet savan sacide saba saltuk sancar saki sani sahra saide saltukhan samiye satılmış saygun saygı

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ SAFİYE İLE UYUMLU İSİMLER:

'sa' ile başlayıp 'ye' ile Biten İsimler :

saniye sabriye sadiye samiye

's' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

saime sakine simge sevde sümeyye sabire salime salise sebile selase sevgiye sacide safire saide selime selviye semire sevdiye sevinde sine

SAFİYE isminin Anlamı

SAFİYE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size SAFİYE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "SAFİYE + Anlam" veya "SAFİYE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
SAFİYE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

SAFİYE adını oluşturan S, A, F, İ, Y, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

S
A
F
İ
Y
E
TOPLAM
22
1
7
12
28
6
76

SAFİYE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1268. numan, 1269. rüya, 1270. safiye, 1271. sevcan, 1272. özhan, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya sevcan özhan aynaz hicret hüsna kartal neşet şehlem orkide yadigar