KARTAL İsim Raporu:

KARTAL Adının Yaygınlığı

KARTAL Türkiye'de en çok kullanılan 2194. isim (... 2192. kamuray, 2193. karani, 2194. kartal, 2195. kaside, 2196. kebire, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı KARTAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

KARTAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 30-05-2024 04:20 itibariyle yaklaşık 2,703 kişinin isminin KARTAL olduğu ve KARTAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

KARTAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda KARTAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

KARTAL Türkiye'nin en yaygın 2194. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2194. ad ise Shahzad ismi. KARTAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2192. Ilan 2193. Rizwan 2194. Shahzad 2195. Anca 2196. Efrain isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

KARTAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde KARTAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde KARTAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde KARTAL İsminin Yazılışı:

-.-.-.-.-.-.-..

Denizcilik Alfabesinde KARTAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

KARTAL İsminin Barkod Yazılışı:

KARTAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(KARTAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

KARTAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ KARTAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (artal) göre kartal ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (rtal) göre kartal ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tal) göre kartal ile Uyumlu İsimler :

eftal battal

Son 2 harfine (al) göre kartal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval ünsal vural köksal zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal göksal heval zülal emsal erkal yenal benal cevval delal eksal günhal gürsal kutsal gülhal ersal faysal nural nurkal soysal günal şevval şimal bermal neval hayal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ KARTAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (karta) göre KARTAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 4 harfine (kart) göre KARTAL ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (kar) göre KARTAL ile Uyumlu İsimler :

karadağ karani

İlk 2 harfine (ka) göre KARTAL ile Uyumlu İsimler :

kadir kamil kaan kazım kadriye kaya kader kadri kahraman kağan kamile kasım kamuran kamer kani kayhan kaşif kayıhan kahya kadem kalender kamuray kaside

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ KARTAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'ka' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

'k' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

kemal kamil köksal koral kurtul kutsal

KARTAL isminin Anlamı

KARTAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size KARTAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "KARTAL + Anlam" veya "KARTAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
KARTAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

KARTAL adını oluşturan K, A, R, T, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 76:

K
A
R
T
A
L
TOPLAM
14
1
21
24
1
15
76

KARTAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1274. hicret, 1275. hüsna, 1276. kartal, 1277. neşet, 1278. şehlem, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 76 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

yalçın arzu serdar özden burcu aysu ayten burhan çağlayan duru ergül fulya güler ökkeş gürcan gürel hakikat sühan hayati merve dönger numan rüya safiye sevcan özhan aynaz hicret hüsna neşet şehlem orkide yadigar