ERSAL İsim Raporu:

ERSAL Adının Yaygınlığı

ERSAL Türkiye'de en çok kullanılan 1716. isim (... 1714. mehman, 1715. eran, 1716. ersal, 1717. kahya, 1718. sururi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı ERSAL ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

ERSAL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:09 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin ERSAL olduğu ve ERSAL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERSAL isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERSAL yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERSAL Türkiye'nin en yaygın 1716. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1716. ad ise Caryn ismi. ERSAL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1714. Gautam 1715. Ketan 1716. Caryn 1717. Jed 1718. Paulette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERSAL isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERSAL İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERSAL İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERSAL İsminin Yazılışı:

..-.....-.-..

Denizcilik Alfabesinde ERSAL İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERSAL İsminin Barkod Yazılışı:

ERSAL ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERSAL adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERSAL KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rsal) göre ersal ile Uyumlu İsimler :

gürsal

Son 3 harfine (sal) göre ersal ile Uyumlu İsimler :

ünsal köksal göksal emsal eksal kutsal faysal soysal

Son 2 harfine (al) göre ersal ile Uyumlu İsimler :

kemal erdal hilal cemal meral nihal celal ünal bilal zuhal seval vural zühal serdal iclal feryal gülnihal hazal birdal oryal koral zelal ikbal önal güldal heval zülal eftal erkal yenal benal cevval delal günhal gülhal nural nurkal günal şevval şimal battal bermal neval hayal kartal inal özal eflal oral sidal itidal yurdal zeynal zümral nidal

BAŞ HARFLERİ ERSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ersa) göre ERSAL ile Uyumlu İsimler :

ersan

İlk 3 harfine (ers) göre ERSAL ile Uyumlu İsimler :

ersin ersoy ersel ersen ersem ersun

İlk 2 harfine (er) göre ERSAL ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ercüment ergin erkut erman ergün ergun erinç erden erem erkin ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan eralp erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ertunga erşen eran erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERSAL İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'al' ile Biten İsimler :

erdal erkal

'e' ile başlayıp 'l' ile Biten İsimler :

erol emel ertuğrul esengül ersel ezel erbil erdil eftal emsal eylül ecmel edagül eksal ergül efil erdebil erel eflal

ERSAL isminin Anlamı

ERSAL Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERSAL isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERSAL + Anlam" veya "ERSAL isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERSAL ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERSAL adını oluşturan E, R, S, A, L harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

E
R
S
A
L
TOPLAM
6
21
22
1
15
65

ERSAL ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 835. leyla, 836. talat, 837. ersal, 838. merih, 839. mut, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat merih mut nafız nesibe seher tandan ödül buyçe firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü