BUYÇE İsim Raporu:

BUYÇE Adının Yaygınlığı

BUYÇE Türkiye'de en çok kullanılan 2017. isim (... 2015. gürtuğ, 2016. saltuk, 2017. buyçe, 2018. çağkan, 2019. çağın, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BUYÇE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BUYÇE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:23 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin BUYÇE olduğu ve BUYÇE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BUYÇE isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BUYÇE yaşadığını tahmin ediyoruz.

BUYÇE Türkiye'nin en yaygın 2017. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2017. ad ise Shahram ismi. BUYÇE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2015. Romulo 2016. Christa 2017. Shahram 2018. Candice 2019. Umesh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BUYÇE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BUYÇE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BUYÇE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BUYÇE İsminin Yazılışı:

-.....--.---.-..

Denizcilik Alfabesinde BUYÇE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BUYÇE İsminin Barkod Yazılışı:

BUYÇE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BUYÇE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BUYÇE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BUYÇE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uyçe) göre buyçe ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (yçe) göre buyçe ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (çe) göre buyçe ile Uyumlu İsimler :

gökçe tuğçe burçe

BAŞ HARFLERİ BUYÇE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (buyç) göre BUYÇE ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (buy) göre BUYÇE ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (bu) göre BUYÇE ile Uyumlu İsimler :

burak burcu buket burçin burhan buğra burçak buse burkay burçe burhanettin buğrahan bulut burç buhara bulutcan buhari buğrakan

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BUYÇE İLE UYUMLU İSİMLER:

'bu' ile başlayıp 'çe' ile Biten İsimler :

burçe

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye behiye beste bedriye behice berceste besime bilgiye bade bakiye belde birdane berke büke

BUYÇE isminin Anlamı

BUYÇE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BUYÇE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BUYÇE + Anlam" veya "BUYÇE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BUYÇE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BUYÇE adını oluşturan B, U, Y, Ç, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 65:

B
U
Y
Ç
E
TOPLAM
2
25
28
4
6
65

BUYÇE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 843. tandan, 844. ödül, 845. buyçe, 846. firat, 847. ceyhan, ... Toplam 38 ismin aritmetik toplamı 65 (Binde 15.37 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

haluk hilmi afitap erdinç alpay nazan suna berrak dinçer ozan olcay emrem alpin fazila hafize latife leyla talat ersal merih mut nafız nesibe seher tandan ödül firat ceyhan direnç güjan sancar hasip mehri rahile arıkan önay öncü