BERKE İsim Raporu:

BERKE Adının Yaygınlığı

BERKE Türkiye'de en çok kullanılan 2078. isim (... 2076. elnur, 2077. elsun, 2078. berke, 2079. emür, 2080. ensar, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BERKE ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BERKE adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 12-07-2024 15:31 itibariyle yaklaşık 2,707 kişinin isminin BERKE olduğu ve BERKE isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BERKE adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 494 BERKE yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BERKE sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BERKE Türkiye'nin en yaygın 2078. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 2078. ad ise Raza ismi. BERKE adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 2076. Nichole 2077. Rolland 2078. Raza 2079. Thurman 2080. Verne isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BERKE isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BERKE İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BERKE İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BERKE İsminin Yazılışı:

-.....-.-.-.

Denizcilik Alfabesinde BERKE İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BERKE İsminin Barkod Yazılışı:

BERKE ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BERKE adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BERKE KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

berker

SON HARFLERİ BERKE İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (erke) göre berke ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (rke) göre berke ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ke) göre berke ile Uyumlu İsimler :

melike ilke aybüke aybike mebruke büke

BAŞ HARFLERİ BERKE İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (berk) göre BERKE ile Uyumlu İsimler :

berk berkan berkant berkay berkhan berksoy berkten berker berki berkin

İlk 3 harfine (ber) göre BERKE ile Uyumlu İsimler :

berna berrin beril berrak berat berhan berfu bertan beray berceste berçin berin bernar berta bertuğ beria bermal berivan

İlk 2 harfine (be) göre BERKE ile Uyumlu İsimler :

bekir betül begüm belgin beyhan belkıs bengü bengi beyza benan bedrettin behçet behiye belma bedri bektaş besim beste beşir bedir behzat bedriye behice bengül beyazıt behiç bedii beliğ bedia begümhan behnan benal benek besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde benay bener bengisu benian benson betigül beytullah

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BERKE İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'ke' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'e' ile Biten İsimler :

bilge buse bahriye behiye beste bedriye behice burçe berceste besime bilgiye bade bakiye belde birdane buyçe büke

BERKE isminin Anlamı

BERKE Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BERKE isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BERKE + Anlam" veya "BERKE isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BERKE ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BERKE adını oluşturan B, E, R, K, E harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 49:

B
E
R
K
E
TOPLAM
2
6
21
14
6
49

BERKE ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 277. aşkı, 278. gokce, 279. berke, 280. ferdağ, 281. medar, ... Toplam 25 ismin aritmetik toplamı 49 (Binde 10.11 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

emre alev alican aslı gül halide akman ekber ekin erem fatma fecri bilek medih mehdi selda sıla sacide abidin aşkı gokce ferdağ medar saki