BELİĞ İsim Raporu:

BELİĞ Adının Yaygınlığı

BELİĞ Türkiye'de en çok kullanılan 1381. isim (... 1379. açelya, 1380. alkım, 1381. beliğ, 1382. alptekin, 1383. amaç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BELİĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BELİĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-07-2024 02:25 itibariyle yaklaşık 6,318 kişinin isminin BELİĞ olduğu ve BELİĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BELİĞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BELİĞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

BELİĞ Türkiye'nin en yaygın 1381. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1381. ad ise Edna ismi. BELİĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1379. Melody 1380. Sohail 1381. Edna 1382. Gregorio 1383. German isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BELİĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BELİĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BELİĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BELİĞ İsminin Yazılışı:

-.....-....--.

Denizcilik Alfabesinde BELİĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BELİĞ İsminin Barkod Yazılışı:

BELİĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BELİĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BELİĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BELİĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eliğ) göre beliğ ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (liğ) göre beliğ ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine () göre beliğ ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ BELİĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (beli) göre BELİĞ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bel) göre BELİĞ ile Uyumlu İsimler :

belgin belkıs belma belamir belçin belde

İlk 2 harfine (be) göre BELİĞ ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin beyhan berk berkan bengü bengi beril berrak beyza benan berkant berat bedrettin behçet behiye bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice bengül beyazıt behiç berkhan bedii bedia beray berceste begümhan behnan benal benek berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram benay bener bengisu benian benson beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BELİĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'iğ' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

bertuğ başbuğ

BELİĞ isminin Anlamı

BELİĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BELİĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BELİĞ + Anlam" veya "BELİĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BELİĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BELİĞ adını oluşturan B, E, L, İ, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 44:

B
E
L
İ
Ğ
TOPLAM
2
6
15
12
9
44

BELİĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 176. şaban, 177. akay, 178. beliğ, 179. alim, 180. didar, ... Toplam 21 ismin aritmetik toplamı 44 (Binde 8.5 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

naki hamdi anıl inci candan cenan didem elen kani kaya nil idil şaban akay alim didar erdi ikbal eflal ogan