BENER İsim Raporu:

BENER Adının Yaygınlığı

BENER Türkiye'de en çok kullanılan 1990. isim (... 1988. güllü, 1989. benay, 1990. bener, 1991. bengisu, 1992. benian, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı BENER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

BENER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 12:58 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin BENER olduğu ve BENER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BENER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BENER yaşadığını tahmin ediyoruz.

BENER Türkiye'nin en yaygın 1990. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1990. ad ise Hiram ismi. BENER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1988. Asa 1989. Enid 1990. Hiram 1991. Kee 1992. Hasmukh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BENER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BENER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BENER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BENER İsminin Yazılışı:

-....-...-.

Denizcilik Alfabesinde BENER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BENER İsminin Barkod Yazılışı:

BENER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BENER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BENER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BENER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (ener) göre bener ile Uyumlu İsimler :

yener şener erdener

Son 3 harfine (ner) göre bener ile Uyumlu İsimler :

taner soner caner güner öner artuner olguner

Son 2 harfine (er) göre bener ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder tamer ender muzaffer nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer türker iskender sarper bihter tümer kamer yeter ahter dilaver kevser sümer ilter cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser kunter merter nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver berker candeğer değer diler gazanfer güher gülender gülfer gülter gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ BENER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (bene) göre BENER ile Uyumlu İsimler :

benek

İlk 3 harfine (ben) göre BENER ile Uyumlu İsimler :

bengü bengi benan bengül benal benay bengisu benian benson

İlk 2 harfine (be) göre BENER ile Uyumlu İsimler :

bekir berna betül begüm berrin belgin beyhan berk berkan belkıs beril berrak beyza berkant berat bedrettin behçet behiye belma bedri berhan bektaş berfu berkay besim beste beşir bedir behzat bertan bedriye behice beyazıt behiç berkhan bedii beliğ bedia beray berceste begümhan behnan berçin berin berksoy berkten bernar berta bertuğ besime bessam beyatlı bediray begül behlül behram belamir belçin belde beria berker berki berkin bermal berivan betigül beytullah berke

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BENER İLE UYUMLU İSİMLER:

'be' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

berker

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bekir bahadır binnur bihter beşir bedir babür başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver belamir birnur

BENER isminin Anlamı

BENER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BENER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BENER + Anlam" veya "BENER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BENER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BENER adını oluşturan B, E, N, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

B
E
N
E
R
TOPLAM
2
6
17
6
21
52

BENER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 372. azra, 373. baycan, 374. bener, 375. cemre, 376. ekip, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem babür barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan cemre ekip sani nejla nuh batu