BABÜR İsim Raporu:

BABÜR Adının Yaygınlığı

BABÜR Türkiye'de en çok kullanılan 1019. isim (... 1017. aygün, 1018. seza, 1019. babür, 1020. başar, 1021. bedriye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BABÜR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BABÜR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 11:14 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin BABÜR olduğu ve BABÜR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BABÜR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BABÜR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BABÜR Türkiye'nin en yaygın 1019. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1019. ad ise Veena ismi. BABÜR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1017. Helena 1018. Garth 1019. Veena 1020. Pradeep 1021. Vera isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BABÜR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BABÜR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BABÜR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BABÜR İsminin Yazılışı:

-....--.....-.-.

Denizcilik Alfabesinde BABÜR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BABÜR İsminin Barkod Yazılışı:

BABÜR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BABÜR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BABÜR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ BABÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (abür) göre babür ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (bür) göre babür ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ür) göre babür ile Uyumlu İsimler :

özgür ömür bingür hür mefkür emür gülözgür

BAŞ HARFLERİ BABÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (babü) göre BABÜR ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (bab) göre BABÜR ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ba) göre BABÜR ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars başar barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver başbuğ batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BABÜR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ür' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bekir bahadır binnur bihter beşir bedir başar batur bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver belamir bener berker birnur

BABÜR isminin Anlamı

BABÜR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BABÜR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BABÜR + Anlam" veya "BABÜR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BABÜR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BABÜR adını oluşturan B, A, B, Ü, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 52:

B
A
B
Ü
R
TOPLAM
2
1
2
26
21
52

BABÜR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 354. dilek, 355. azem, 356. babür, 357. barın, 358. behçet, ... Toplam 34 ismin aritmetik toplamı 52 (Binde 13.75 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

kemal naime sina adalet cemil algın aydan dilek azem barın behçet burç önal genco çiğdem ediz karadağ ipek asya mete nebil neşe celali tuba azra baycan bener cemre ekip sani nejla nuh batu