BAŞAR İsim Raporu:

BAŞAR Adının Yaygınlığı

BAŞAR Türkiye'de en çok kullanılan 1020. isim (... 1018. seza, 1019. babür, 1020. başar, 1021. bedriye, 1022. behice, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı BAŞAR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

BAŞAR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 09:08 itibariyle yaklaşık 9,009 kişinin isminin BAŞAR olduğu ve BAŞAR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BAŞAR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 BAŞAR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada BAŞAR sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

BAŞAR Türkiye'nin en yaygın 1020. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1020. ad ise Pradeep ismi. BAŞAR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1018. Garth 1019. Veena 1020. Pradeep 1021. Vera 1022. Bridget isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BAŞAR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BAŞAR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BAŞAR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BAŞAR İsminin Yazılışı:

-....-....-.-.

Denizcilik Alfabesinde BAŞAR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BAŞAR İsminin Barkod Yazılışı:

BAŞAR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BAŞAR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BAŞAR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

başaran bilbaşar

SON HARFLERİ BAŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (aşar) göre başar ile Uyumlu İsimler :

yaşar

Son 3 harfine (şar) göre başar ile Uyumlu İsimler :

afşar

Son 2 harfine (ar) göre başar ile Uyumlu İsimler :

pınar serdar bahar çağlar haydar nigar dündar tayyar uygar mazhar zülfikar acar çınar gülizar cabbar toygar yadigar ayavar bayzar bernar gülfizar kibar nazar suar sunar şehriyar muhtar alpar rüzgar bahtiyar didar ensar gaffar diyar gülbahar sancar ildar lalezar medar okyar sedar ruhsar senar sidar

BAŞ HARFLERİ BAŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (başa) göre BAŞAR ile Uyumlu İsimler :

başak başaran

İlk 3 harfine (baş) göre BAŞAR ile Uyumlu İsimler :

başbuğ

İlk 2 harfine (ba) göre BAŞAR ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri batuhan baha bahriye baybars babür barlas balkan batur baturay bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala battal battalgazi bavver batu

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BAŞAR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ar' ile Biten İsimler :

bahar bayzar bahtiyar

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bekir bahadır binnur bihter beşir bedir babür batur bayer billur bernar bilbaşar bingür bayındır bavver belamir bener berker birnur

BAŞAR isminin Anlamı

BAŞAR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BAŞAR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BAŞAR + Anlam" veya "BAŞAR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BAŞAR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BAŞAR adını oluşturan B, A, Ş, A, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 48:

B
A
Ş
A
R
TOPLAM
2
1
23
1
21
48

BAŞAR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 247. alkan, 248. asu, 249. başar, 250. caner, 251. ercan, ... Toplam 11 ismin aritmetik toplamı 48 (Binde 4.45 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

alkan asu caner ercan erdal sabiha aybala dalım erel büke