BATUR İsim Raporu:

BATUR Adının Yaygınlığı

BATUR Türkiye'de en çok kullanılan 1204. isim (... 1202. ayçin, 1203. aydemir, 1204. batur, 1205. baturay, 1206. bayazıt, ...). Ülkemizde yaklaşık her 14,724 kişiden birinin adı BATUR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.07.

BATUR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 19:10 itibariyle yaklaşık 6,305 kişinin isminin BATUR olduğu ve BATUR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 83 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

BATUR isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda BATUR yaşadığını tahmin ediyoruz.

BATUR Türkiye'nin en yaygın 1204. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1204. ad ise Lyman ismi. BATUR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1202. Jitendra 1203. Woodrow 1204. Lyman 1205. Palmer 1206. Kennedy isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

BATUR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde BATUR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde BATUR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde BATUR İsminin Yazılışı:

-....--..-.-.

Denizcilik Alfabesinde BATUR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

BATUR İsminin Barkod Yazılışı:

BATUR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(BATUR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

BATUR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

baturay

SON HARFLERİ BATUR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (atur) göre batur ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (tur) göre batur ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ur) göre batur ile Uyumlu İsimler :

onur uğur nur ilknur aynur öznur cumhur timur yağmur ayşenur binnur gülnur umur şennur zinnur mansur yurdanur göknur saynur atanur billur elifnur gurur günnur panur sennur aysenur fatmanur sernur alanur çağnur halenur havvanur mahmur uygur şemnur sedanur altemur ilnur yunsur şekur abdülgafur birnur damlanur elnur mensur semanur serdenur sevginur sungur tayfur

BAŞ HARFLERİ BATUR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (batu) göre BATUR ile Uyumlu İsimler :

batuhan baturay batu

İlk 3 harfine (bat) göre BATUR ile Uyumlu İsimler :

battal battalgazi

İlk 2 harfine (ba) göre BATUR ile Uyumlu İsimler :

barış banu bahar başak bayram bahadır bahattin baki baran basri barbaros bahri baha bahriye baybars babür başar barlas balkan bayazıt bayer barkın baycan bahadırhan barçın barın bayhan bayzar başaran bayındır bağcan bade bahrem bahtiyar bakiye bala bavver başbuğ

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ BATUR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ba' ile başlayıp 'ur' ile Biten İsimler :

'b' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

bahar bekir bahadır binnur bihter beşir bedir babür başar bayer billur bayzar bernar bilbaşar bingür bayındır bahtiyar bavver belamir bener berker birnur

BATUR isminin Anlamı

BATUR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size BATUR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "BATUR + Anlam" veya "BATUR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
BATUR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

BATUR adını oluşturan B, A, T, U, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

B
A
T
U
R
TOPLAM
2
1
24
25
21
73

BATUR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1146. aylin, 1147. betül, 1148. batur, 1149. cevher, 1150. nazlı, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay okşan rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma