OKŞAN İsim Raporu:

OKŞAN Adının Yaygınlığı

OKŞAN Türkiye'de en çok kullanılan 1783. isim (... 1781. nüşabe, 1782. ofelya, 1783. okşan, 1784. olguner, 1785. oruç, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı OKŞAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

OKŞAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 09:57 itibariyle yaklaşık 2,699 kişinin isminin OKŞAN olduğu ve OKŞAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

OKŞAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 OKŞAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada OKŞAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

OKŞAN Türkiye'nin en yaygın 1783. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1783. ad ise Francesca ismi. OKŞAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1781. Rory 1782. Latha 1783. Francesca 1784. Mukund 1785. Simeon isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

OKŞAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde OKŞAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde OKŞAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde OKŞAN İsminin Yazılışı:

----.-....--.

Denizcilik Alfabesinde OKŞAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

OKŞAN İsminin Barkod Yazılışı:

OKŞAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(OKŞAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

OKŞAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ OKŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (kşan) göre okşan ile Uyumlu İsimler :

ilkşan

Son 3 harfine (şan) göre okşan ile Uyumlu İsimler :

rahşan erşan alişan nişan zişan eyşan mirşan

Son 2 harfine (an) göre okşan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran

BAŞ HARFLERİ OKŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (okşa) göre OKŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (okş) göre OKŞAN ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ok) göre OKŞAN ile Uyumlu İsimler :

oktay okan okay okhan okyar

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ OKŞAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'ok' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

okan okhan

'o' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

osman orhan ozan oğuzhan orçun oytun orkun olgun orhun orkan onurcan oben odhan ogan

OKŞAN isminin Anlamı

OKŞAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size OKŞAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "OKŞAN + Anlam" veya "OKŞAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
OKŞAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

OKŞAN adını oluşturan O, K, Ş, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 73:

O
K
Ş
A
N
TOPLAM
18
14
23
1
17
73

OKŞAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1162. nazik, 1163. nilay, 1164. okşan, 1165. rahşan, 1166. semin, ... Toplam 37 ismin aritmetik toplamı 73 (Binde 14.97 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

bingöl aylin betül batur cevher nazlı yekta erşen tekin fatoş ferahim haldun kemalcan mahru melahat mualla mübin nazik nilay rahşan semin seydi sinem ilkkan zahir zeliha özben şener belamir büşra esmahan eymen memiş nesim reşide seyma