ERSAN İsim Raporu:

ERSAN Adının Yaygınlığı

ERSAN Türkiye'de en çok kullanılan 428. isim (... 426. ferhan, 427. eray, 428. ersan, 429. fahrettin, 430. zekiye, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,963 kişiden birinin adı ERSAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.51.

ERSAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 14:22 itibariyle yaklaşık 45,886 kişinin isminin ERSAN olduğu ve ERSAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 606 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERSAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 985 ERSAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada ERSAN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

ERSAN Türkiye'nin en yaygın 428. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 428. ad ise Anil ismi. ERSAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 426. Chester 427. Erin 428. Anil 429. Elias 430. Javier isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERSAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERSAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERSAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERSAN İsminin Yazılışı:

..-.....--.

Denizcilik Alfabesinde ERSAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERSAN İsminin Barkod Yazılışı:

ERSAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERSAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERSAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ERSAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rsan) göre ersan ile Uyumlu İsimler :

gürsan

Son 3 harfine (san) göre ersan ile Uyumlu İsimler :

hasan ihsan aysan

Son 2 harfine (an) göre ersan ile Uyumlu İsimler :

hakan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman doğan ercan cihan okan kaan irfan turan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan nuran oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan şükran elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan beyhan nurhan taylan alparslan armağan baran sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan hicran keziban sevcan aslan batuhan duran ümran numan rezzan suzan turhan alican çağlayan denizhan

BAŞ HARFLERİ ERSAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ersa) göre ERSAN ile Uyumlu İsimler :

ersal

İlk 3 harfine (ers) göre ERSAN ile Uyumlu İsimler :

ersin ersoy ersel ersen ersem ersun

İlk 2 harfine (er) göre ERSAN ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem eren ertuğrul erdoğan ertan erdinç eray ercüment ergin erkut erman ergün ergun erinç erden erem erkin ertunç erbil erhun ertuğ ertürk erşan eralp erdil erduran ertekin erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ertunga erşen eran erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERSAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

erkan erhan ercan erdoğan ertan erman erşan erduran erkman erguvan eran ercihan erdan erencan erizan

'e' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

engin emin ersin esin eren elvan evren ergin ekin esen ergün elçin ergun egemen erden erkin ersen evin efsun erhun efekan emrehan ertekin emirhan ercin emrahan elen elvin emrecan erşen eşkan erkmen efgan elsun ersun esmahan evşen eymen eyüphan eyşan ezgin

ERSAN isminin Anlamı

ERSAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERSAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERSAN + Anlam" veya "ERSAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERSAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERSAN adını oluşturan E, R, S, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 67:

E
R
S
A
N
TOPLAM
6
21
22
1
17
67

ERSAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 907. cavit, 908. cenker, 909. ersan, 910. gönen, 911. gözde, ... Toplam 44 ismin aritmetik toplamı 67 (Binde 17.8 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

mert dinçay senem birkan burçak cavit cenker gönen gözde hayim hediye saffet orhan şenel naciye naser nildan zehra peker ramin samim semiha seran sevi tuna imran yonca şamil şehim şencan günal şimal battal devin ensar erdebil ıtır diyar manol sebati senar temel yenal