ERTUĞ İsim Raporu:

ERTUĞ Adının Yaygınlığı

ERTUĞ Türkiye'de en çok kullanılan 1043. isim (... 1041. erbil, 1042. erhun, 1043. ertuğ, 1044. ertürk, 1045. peyman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı ERTUĞ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

ERTUĞ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 15-06-2024 22:30 itibariyle yaklaşık 9,016 kişinin isminin ERTUĞ olduğu ve ERTUĞ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ERTUĞ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ERTUĞ yaşadığını tahmin ediyoruz.

ERTUĞ Türkiye'nin en yaygın 1043. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1043. ad ise Ned ismi. ERTUĞ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1041. Pankaj 1042. Nestor 1043. Ned 1044. Farid 1045. Chan isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ERTUĞ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ERTUĞ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ERTUĞ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ERTUĞ İsminin Yazılışı:

..-.-..---.

Denizcilik Alfabesinde ERTUĞ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ERTUĞ İsminin Barkod Yazılışı:

ERTUĞ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ERTUĞ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ERTUĞ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

ertuğrul bertuğ

SON HARFLERİ ERTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (rtuğ) göre ertuğ ile Uyumlu İsimler :

gürtuğ

Son 3 harfine (tuğ) göre ertuğ ile Uyumlu İsimler :

altuğ göktuğ tuğ

Son 2 harfine () göre ertuğ ile Uyumlu İsimler :

erbuğ kutluğ başbuğ

BAŞ HARFLERİ ERTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (ertu) göre ERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

ertuğrul ertunç ertunga

İlk 3 harfine (ert) göre ERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

ertan ertürk ertekin

İlk 2 harfine (er) göre ERTUĞ ile Uyumlu İsimler :

erkan erdal erol erhan ercan erdem ersin eren erdoğan erdinç eray ersan ercüment ergin erkut erman ergün ergun ersoy erinç ersel erden erem erkin ersen erbil erhun erşan eralp erdil erduran erkman erdeniz ercin erdağ erdi erkal erberk erbuğ erguvan ergül ersem erşen eran ersal erciyes erpulat ergüler erda erdim erkmen erbay ercihan erdan erdebil erdener erel erencan ergem ergünay erim erizan eriş ersun

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ERTUĞ İLE UYUMLU İSİMLER:

'er' ile başlayıp 'uğ' ile Biten İsimler :

erbuğ

'e' ile başlayıp 'ğ' ile Biten İsimler :

erdağ

ERTUĞ isminin Anlamı

ERTUĞ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ERTUĞ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ERTUĞ + Anlam" veya "ERTUĞ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ERTUĞ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ERTUĞ adını oluşturan E, R, T, U, Ğ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

E
R
T
U
Ğ
TOPLAM
6
21
24
25
9
85

ERTUĞ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1585. özlem, 1586. berkant, 1587. ertuğ, 1588. fahriye, 1589. yeşim, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yeter yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin