YETER İsim Raporu:

YETER Adının Yaygınlığı

YETER Türkiye'de en çok kullanılan 871. isim (... 869. tugay, 870. iclal, 871. yeter, 872. yetkin, 873. yonca, ...). Ülkemizde yaklaşık her 5,890 kişiden birinin adı YETER ve ismin yaygınlık oranı binde 0.17.

YETER adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 23-04-2024 07:24 itibariyle yaklaşık 15,298 kişinin isminin YETER olduğu ve YETER isimli kişi sayısının her yıl ortalama 202 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YETER isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda YETER yaşadığını tahmin ediyoruz.

YETER Türkiye'nin en yaygın 871. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 871. ad ise Elisa ismi. YETER adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 869. Katharine 870. Sang 871. Elisa 872. Florence 873. Thaddeus isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YETER isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YETER İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YETER İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YETER İsminin Yazılışı:

-.--.-..-.

Denizcilik Alfabesinde YETER İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YETER İsminin Barkod Yazılışı:

YETER ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YETER adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YETER KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YETER İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eter) göre yeter ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ter) göre yeter ile Uyumlu İsimler :

bihter ahter ilter kunter merter gülter

Son 2 harfine (er) göre yeter ile Uyumlu İsimler :

ömer alper zafer ilker önder taner tamer ender muzaffer soner nilüfer seher ayfer muammer eser güler hacer cafer caner tuncer enver kader sezer dinçer münevver özer yener türker iskender güner öner sarper tümer kamer dilaver kevser sümer şener cevher tanzer sefer ülker müyesser sencer abuzer bayer eşber cenker dilber ejder güleser gülser nurer taciser yurdaer çiler mukadder sever artuner aşer efser ekber göçer süer gürler göker lider mehser dönger müzekker naser nurper olguner peker peyker ziver özger şanver ergüler amber bavver bener berker candeğer değer diler erdener gazanfer güher gülender gülfer gülver gülümser günfer

BAŞ HARFLERİ YETER İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yete) göre YETER ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (yet) göre YETER ile Uyumlu İsimler :

yetkin yetiş yetişhan

İlk 2 harfine (ye) göre YETER ile Uyumlu İsimler :

yeşim yeliz yelda yener yekta yenal yegane yektaali yelin

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YETER İLE UYUMLU İSİMLER:

'ye' ile başlayıp 'er' ile Biten İsimler :

yener

'y' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

yaşar yağmur yurdanur yasir yurdaer yadigar yunsur

YETER isminin Anlamı

YETER Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YETER isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YETER + Anlam" veya "YETER isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YETER ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YETER adını oluşturan Y, E, T, E, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 85:

Y
E
T
E
R
TOPLAM
28
6
24
6
21
85

YETER ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1602. tansel, 1603. uçkun, 1604. yeter, 1605. yiğit, 1606. adeviye, ... Toplam 39 ismin aritmetik toplamı 85 (Binde 15.78 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oktay şirin özlem berkant ertuğ fahriye yeşim fitnat güney gönül müfit köksal nesimi miyase müjdat orçun ramize cansun yaprak tansel uçkun yiğit adeviye furkan gürani elsun fehmiye gülsefa günfer göknil hepgül kalender nezir samiye turabi zeybek keskin şevin