YASİR İsim Raporu:

YASİR Adının Yaygınlığı

YASİR Türkiye'de en çok kullanılan 1160. isim (... 1158. firuze, 1159. habip, 1160. yasir, 1161. ılgın, 1162. imge, ...). Ülkemizde yaklaşık her 9,816 kişiden birinin adı YASİR ve ismin yaygınlık oranı binde 0.1.

YASİR adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-07-2024 10:08 itibariyle yaklaşık 9,025 kişinin isminin YASİR olduğu ve YASİR isimli kişi sayısının her yıl ortalama 119 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YASİR adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 14.24 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 4,936 YASİR yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YASİR sayısı her yıl 37 kişi artıyor.

YASİR Türkiye'nin en yaygın 1160. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1160. ad ise Elwood ismi. YASİR adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1158. Anwar 1159. Garland 1160. Elwood 1161. Lamont 1162. Dinh isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YASİR isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YASİR İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YASİR İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YASİR İsminin Yazılışı:

-.--.-......-.

Denizcilik Alfabesinde YASİR İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YASİR İsminin Barkod Yazılışı:

YASİR ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YASİR adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YASİR KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YASİR İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (asir) göre yasir ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (sir) göre yasir ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (ir) göre yasir ile Uyumlu İsimler :

kadir bekir tahir şakir cihangir abdülkadir nadir emir mahir özdemir üzeyir demir beşir cevahir zübeyir bedir ebubekir cabir nehir aydemir fahir candemir güvenir macir zahir belamir dengir nezir münir semir

BAŞ HARFLERİ YASİR İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yasi) göre YASİR ile Uyumlu İsimler :

yasin

İlk 3 harfine (yas) göre YASİR ile Uyumlu İsimler :

yasemin yasef yasemen

İlk 2 harfine (ya) göre YASİR ile Uyumlu İsimler :

yavuz yaşar yalçın yakup yahya yağmur yaprak yaman yağız yankı yakut yalın yadigar yalım yarkın yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YASİR İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'ir' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'r' ile Biten İsimler :

yaşar yener yağmur yeter yurdanur yurdaer yadigar yunsur

YASİR isminin Anlamı

YASİR Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YASİR isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YASİR + Anlam" veya "YASİR isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YASİR ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YASİR adını oluşturan Y, A, S, İ, R harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 84:

Y
A
S
İ
R
TOPLAM
28
1
22
12
21
84

YASİR ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1576. hakdiler, 1577. hasret, 1578. yasir, 1579. kutcan, 1580. semavi, ... Toplam 35 ismin aritmetik toplamı 84 (Binde 14.16 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

abuzer remzi göksel birgül cankut cemşit cihangir fikret güven görkem lütfi sezer hayyam himmet serhat seyhan güray nurcan panur sevin soner sulhi ümmü bavver elnur gülbahar günol gökberk hakdiler hasret kutcan semavi seliz zeycan