YAKUP İsim Raporu:

YAKUP Adının Yaygınlığı

YAKUP Türkiye'de en çok kullanılan 249. isim (... 247. şahin, 248. selahattin, 249. yakup, 250. yüksel, 251. hamdi, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,015 kişiden birinin adı YAKUP ve ismin yaygınlık oranı binde 0.98.

YAKUP adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 25-05-2024 08:19 itibariyle yaklaşık 88,291 kişinin isminin YAKUP olduğu ve YAKUP isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1165 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

YAKUP adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 986 YAKUP yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada YAKUP sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

YAKUP Türkiye'nin en yaygın 249. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 249. ad ise Francisco ismi. YAKUP adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 247. Alberto 248. Joyce 249. Francisco 250. Edgar 251. Dana isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

YAKUP isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde YAKUP İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde YAKUP İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde YAKUP İsminin Yazılışı:

-.--.--.-..-.--.

Denizcilik Alfabesinde YAKUP İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

YAKUP İsminin Barkod Yazılışı:

YAKUP ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(YAKUP adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

YAKUP KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ YAKUP İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (akup) göre yakup ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (kup) göre yakup ile Uyumlu İsimler :

Son 2 harfine (up) göre yakup ile Uyumlu İsimler :

BAŞ HARFLERİ YAKUP İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (yaku) göre YAKUP ile Uyumlu İsimler :

yakut

İlk 3 harfine (yak) göre YAKUP ile Uyumlu İsimler :

İlk 2 harfine (ya) göre YAKUP ile Uyumlu İsimler :

yasemin yavuz yaşar yasin yalçın yahya yağmur yaprak yaman yağız yasir yankı yalın yadigar yalım yarkın yasef yasemen yavuzcan yazgülü yaşagül

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ YAKUP İLE UYUMLU İSİMLER:

'ya' ile başlayıp 'up' ile Biten İsimler :

'y' ile başlayıp 'p' ile Biten İsimler :

YAKUP isminin Anlamı

YAKUP Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size YAKUP isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "YAKUP + Anlam" veya "YAKUP isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
YAKUP ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

YAKUP adını oluşturan Y, A, K, U, P harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

Y
A
K
U
P
TOPLAM
28
1
14
25
20
88

YAKUP ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1706. utku, 1707. vesile, 1708. yakup, 1709. inayet, 1710. şaduman, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artun barbaros demirali peyman ferzat feyzan gürol güvenç göksu turan mehveş menekşe mervan mukaddem neslim nezahat selmin sevinç suzi piraye utku vesile inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet