TURAN İsim Raporu:

TURAN Adının Yaygınlığı

TURAN Türkiye'de en çok kullanılan 202. isim (... 200. nazlı, 201. ece, 202. turan, 203. nesrin, 204. vedat, ...). Ülkemizde yaklaşık her 892 kişiden birinin adı TURAN ve ismin yaygınlık oranı binde 1.12.

TURAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 14-04-2024 08:39 itibariyle yaklaşık 100,754 kişinin isminin TURAN olduğu ve TURAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1331 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

TURAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 2.85 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 985 TURAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada TURAN sayısı her yıl 7 kişi artıyor.

TURAN Türkiye'nin en yaygın 202. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 202. ad ise Leo ismi. TURAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 200. Teresa 201. Gail 202. Leo 203. Jorge 204. Anna isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

TURAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde TURAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde TURAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde TURAN İsminin Yazılışı:

-..-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde TURAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

TURAN İsminin Barkod Yazılışı:

TURAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(TURAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

TURAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ TURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uran) göre turan ile Uyumlu İsimler :

nuran duran kamuran erduran

Son 3 harfine (ran) göre turan ile Uyumlu İsimler :

şükran baran hicran ümran seyran imran devran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre turan ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ TURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (tura) göre TURAN ile Uyumlu İsimler :

turabi turali

İlk 3 harfine (tur) göre TURAN ile Uyumlu İsimler :

turgay turgut turhan turul

İlk 2 harfine (tu) göre TURAN ile Uyumlu İsimler :

tuğba tuncay tuba tuğçe tuğrul tuncer tuna tunç tufan tugay tunay tunahan tuncel tunga tuygun tuğ tugan tunçalp tutku tuğcan tuğhan tuğra tulu tunca

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ TURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'tu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

tufan turhan tunahan tugan tuğcan tuğhan

't' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

tayfun tülin tahsin teoman türkan tekin taylan tarkan taşkın timuçin tacettin tolgahan tercan tezcan tijen tuygun türesin tüzün tandan teksen tolgan tosun tolun tan taycan taygun

TURAN isminin Anlamı

TURAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size TURAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "TURAN + Anlam" veya "TURAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
TURAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

TURAN adını oluşturan T, U, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 88:

T
U
R
A
N
TOPLAM
24
25
21
1
17
88

TURAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1693. güvenç, 1694. göksu, 1695. turan, 1696. mehveş, 1697. menekşe, ... Toplam 32 ismin aritmetik toplamı 88 (Binde 12.94 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

artun barbaros demirali peyman ferzat feyzan gürol güvenç göksu mehveş menekşe mervan mukaddem neslim nezahat selmin sevinç suzi piraye utku vesile yakup inayet şaduman ebubekir demirhan lalezar mahfuz mertcan nurben ümmet