NURAN İsim Raporu:

NURAN Adının Yaygınlığı

NURAN Türkiye'de en çok kullanılan 278. isim (... 276. senem, 277. birol, 278. nuran, 279. ezgi, 280. tülin, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,133 kişiden birinin adı NURAN ve ismin yaygınlık oranı binde 0.88.

NURAN adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 18-04-2024 11:27 itibariyle yaklaşık 79,176 kişinin isminin NURAN olduğu ve NURAN isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1046 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NURAN adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 1.42 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 493 NURAN yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada NURAN sayısı her yıl 4 kişi artıyor.

NURAN Türkiye'nin en yaygın 278. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 278. ad ise Irene ismi. NURAN adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 276. Sidney 277. Alvin 278. Irene 279. Elliot 280. Grace isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NURAN isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NURAN İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NURAN İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NURAN İsminin Yazılışı:

-...-.-..--.

Denizcilik Alfabesinde NURAN İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NURAN İsminin Barkod Yazılışı:

NURAN ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NURAN adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NURAN KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (uran) göre nuran ile Uyumlu İsimler :

turan duran kamuran erduran

Son 3 harfine (ran) göre nuran ile Uyumlu İsimler :

şükran baran hicran ümran seyran imran devran seran boran başaran eran perran dövran hiran zeran

Son 2 harfine (an) göre nuran ile Uyumlu İsimler :

hakan hasan osman serkan gökhan can orhan erkan ayhan ramazan volkan adnan sinan erhan canan kenan ilhan neslihan süleyman ihsan doğan ercan cihan okan kaan irfan ozan abdurrahman handan nihan erdoğan özcan özkan ertan reyhan nurdan nazan oğuzhan aslıhan burhan asuman nalan elvan nurcan altan gürkan rıdvan teoman sultan seyhan şaban gülcan türkan aydan gürhan bilgehan vildan serhan ferhan ersan beyhan nurhan taylan alparslan armağan sercan erman tarkan perihan alpaslan candan korhan selman tufan inan atakan berkan gülhan kahraman müjgan furkan

BAŞ HARFLERİ NURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (nura) göre NURAN ile Uyumlu İsimler :

nuray nural

İlk 3 harfine (nur) göre NURAN ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nurettin nurdan nurten nurcan nurhan nurgül nurullah nursel nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

İlk 2 harfine (nu) göre NURAN ile Uyumlu İsimler :

nusret numan nuh nuhi

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NURAN İLE UYUMLU İSİMLER:

'nu' ile başlayıp 'an' ile Biten İsimler :

nurdan nurcan nurhan numan nurkan nurcihan

'n' ile başlayıp 'n' ile Biten İsimler :

neslihan nilgün nesrin nihan nurettin nazan nurten nalan nevin necmettin nermin nagihan neriman nagehan nursen nurçin nurşen nizamettin narin nişan noyan nildan noyhan nurgün nefishan nadircan nejan nevhan nilhan nurben nurden nurseren

NURAN isminin Anlamı

NURAN Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NURAN isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NURAN + Anlam" veya "NURAN isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NURAN ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NURAN adını oluşturan N, U, R, A, N harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 81:

N
U
R
A
N
TOPLAM
17
25
21
1
17
81

NURAN ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 1455. burçin, 1456. candemir, 1457. nuran, 1458. fevzi, 1459. raşit, ... Toplam 31 ismin aritmetik toplamı 81 (Binde 12.54 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

oğuz serkan ferzan ayşin burçin candemir fevzi raşit kahraman keziban korhan kutan lokman ümran onur mehser müjgan noyan rengin ülkü ünsal zühal utkan ceylin dilruba jasmin mefaret durdu nazime ruhat