NUHİ İsim Raporu:

NUHİ Adının Yaygınlığı

NUHİ Türkiye'de en çok kullanılan 1772. isim (... 1770. ilgün, 1771. noyhan, 1772. nuhi, 1773. nural, 1774. nurcihan, ...). Ülkemizde yaklaşık her 29,448 kişiden birinin adı NUHİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.03.

NUHİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 21-05-2024 21:15 itibariyle yaklaşık 2,702 kişinin isminin NUHİ olduğu ve NUHİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 36 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NUHİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NUHİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NUHİ Türkiye'nin en yaygın 1772. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 1772. ad ise Muhammed ismi. NUHİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 1770. Ami 1771. Dianna 1772. Muhammed 1773. Cheri 1774. Murali isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NUHİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NUHİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NUHİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NUHİ İsminin Yazılışı:

-...-......

Denizcilik Alfabesinde NUHİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NUHİ İsminin Barkod Yazılışı:

NUHİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NUHİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NUHİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NUHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 3 harfine (uhi) göre nuhi ile Uyumlu İsimler :

ruhi

Son 2 harfine (hi) göre nuhi ile Uyumlu İsimler :

fethi suphi sulhi nahi

BAŞ HARFLERİ NUHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 3 harfine (nuh) göre NUHİ ile Uyumlu İsimler :

nuh

İlk 2 harfine (nu) göre NUHİ ile Uyumlu İsimler :

nur nuri nuray nurettin nurdan nuran nurten nurcan nurhan nusret nurgül nurullah nursel numan nuriye nursen nurçin nurkan nurşen nurer nurseli nural nurcihan nurgün nurkal nurper nursev nurben nurden nurdeniz nurfer nurhayat nurseren

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NUHİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci necati niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nahi natali nesli nilseli

NUHİ isminin Anlamı

NUHİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NUHİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NUHİ + Anlam" veya "NUHİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NUHİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NUHİ adını oluşturan N, U, H, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 64:

N
U
H
İ
TOPLAM
17
25
10
12
64

NUHİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 798. lut, 799. musa, 800. nuhi, 801. runa, 802. sabire, ... Toplam 43 ismin aritmetik toplamı 64 (Binde 17.39 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

zafer nahit nihat kübra azime behiye besime beyhan beşir biray bükem cansel hicran ergin esti fügen fırat rıfat ulaş ılgaz kamile kasım lut musa runa sabire sarp selcan simge sıdıka yasef izbel arkın birdane canberk ikram özal nayıf hayat onay rebiş refet