NECATİ İsim Raporu:

NECATİ Adının Yaygınlığı

NECATİ Türkiye'de en çok kullanılan 352. isim (... 350. havva, 351. rıdvan, 352. necati, 353. şeref, 354. şeyda, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı NECATİ ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

NECATİ adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 27-05-2024 18:46 itibariyle yaklaşık 61,268 kişinin isminin NECATİ olduğu ve NECATİ isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

NECATİ isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda NECATİ yaşadığını tahmin ediyoruz.

NECATİ Türkiye'nin en yaygın 352. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 352. ad ise Irving ismi. NECATİ adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 350. Rita 351. Calvin 352. Irving 353. Noel 354. Lowell isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

NECATİ isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde NECATİ İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde NECATİ İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde NECATİ İsminin Yazılışı:

-..-.-..--..

Denizcilik Alfabesinde NECATİ İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

NECATİ İsminin Barkod Yazılışı:

NECATİ ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(NECATİ adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

NECATİ KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ NECATİ İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 5 harfine (ecati) göre necati ile Uyumlu İsimler :

Son 4 harfine (cati) göre necati ile Uyumlu İsimler :

Son 3 harfine (ati) göre necati ile Uyumlu İsimler :

hayati sebati

Son 2 harfine (ti) göre necati ile Uyumlu İsimler :

esti

BAŞ HARFLERİ NECATİ İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 5 harfine (necat) göre NECATİ ile Uyumlu İsimler :

necat

İlk 4 harfine (neca) göre NECATİ ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (nec) göre NECATİ ile Uyumlu İsimler :

necdet necmettin necmi necip necla necibe

İlk 2 harfine (ne) göre NECATİ ile Uyumlu İsimler :

neslihan nevzat nesrin neşe nedim nejat nevin nezih nergis nermin nevra nezihe neriman nejdet nebahat nebil nefise nesibe nesimi nedret nehir nezahat nezaket nebi nevriye nedime nergiz nevim nerime nesligül neslim nevhiz nevil nevrez nezail nezire neşem nezhet neval nefishan nezir nebibe nedviye nefer nejan nejla nesim nesli nesma nevhan nevrah nevroz neytel neşet

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ NECATİ İLE UYUMLU İSİMLER:

'ne' ile başlayıp 'ti' ile Biten İsimler :

'n' ile başlayıp 'i' ile Biten İsimler :

nuri naci niyazi necmi nazmi nabi naki nesimi nafi nami nebi nizami nurseli nuhi nahi natali nesli nilseli

NECATİ isminin Anlamı

NECATİ Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size NECATİ isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "NECATİ + Anlam" veya "NECATİ isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
NECATİ ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

NECATİ adını oluşturan N, E, C, A, T, İ harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

N
E
C
A
T
İ
TOPLAM
17
6
3
1
24
12
63

NECATİ ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 757. öner, 758. melik, 759. necati, 760. şahin, 761. şeref, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik şahin şeref sebile vedat yaman şefika şeyda aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide