ŞEYDA İsim Raporu:

ŞEYDA Adının Yaygınlığı

ŞEYDA Türkiye'de en çok kullanılan 354. isim (... 352. necati, 353. şeref, 354. şeyda, 355. cansu, 356. teoman, ...). Ülkemizde yaklaşık her 1,472 kişiden birinin adı ŞEYDA ve ismin yaygınlık oranı binde 0.68.

ŞEYDA adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 22-06-2024 05:35 itibariyle yaklaşık 61,324 kişinin isminin ŞEYDA olduğu ve ŞEYDA isimli kişi sayısının her yıl ortalama 808 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

ŞEYDA isminin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranını hesaplarken bu isme elimizdeki Amerikan veritabanındaki 702,203 kişi arasında hiç rastlayamadık. Bu nedenle ismin Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranın bir milyonda 1.4'ten dahi az olduğunu ve Amerikada toplam 400'den az sayıda ŞEYDA yaşadığını tahmin ediyoruz.

ŞEYDA Türkiye'nin en yaygın 354. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 354. ad ise Lowell ismi. ŞEYDA adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 352. Irving 353. Noel 354. Lowell 355. Simon 356. Annette isimleri de sayılabilir. "İsmiDidikle.com'dan alınmıştır" yazılarak ile bu ilginç, doğru ama gayet de gereksiz bilgi serbestçe dağıtılabilir ve kopyalanabilir.

ŞEYDA isminin İlginç Yazılışları

Görme Engelliler(Braille) Alfabesinde ŞEYDA İsminin Yazılışı:

İşitme Engelliler (İşaret) Alfabesinde ŞEYDA İsminin Yazılışı:

Mors (Telgraf) Alfabesinde ŞEYDA İsminin Yazılışı:

....-.---...-

Denizcilik Alfabesinde ŞEYDA İsminin İşaret Bayraklarıyla Kodlanması:

ŞEYDA İsminin Barkod Yazılışı:

ŞEYDA ile Benzeyen/Uyumlu İsimler

(ŞEYDA adıyla ses uyumu olan veya kafiyeli isimler listesi)

ŞEYDA KELİMESİNİ İÇİNDE BÜTÜN OLARAK İÇEREN İSİMLER:

Yok

SON HARFLERİ ŞEYDA İLE UYUMLU İSİMLER:

Son 4 harfine (eyda) göre şeyda ile Uyumlu İsimler :

ceyda seyda süveyda

Son 3 harfine (yda) göre şeyda ile Uyumlu İsimler :

ilayda

Son 2 harfine (da) göre şeyda ile Uyumlu İsimler :

seda funda eda selda ferda arda sevda yelda nida melda verda nilda yurda serda gülseda anda aysuda erda gülhüda

BAŞ HARFLERİ ŞEYDA İLE UYUMLU İSİMLER:

İlk 4 harfine (şeyd) göre ŞEYDA ile Uyumlu İsimler :

İlk 3 harfine (şey) göre ŞEYDA ile Uyumlu İsimler :

şeyma şeyhmus

İlk 2 harfine (şe) göre ŞEYDA ile Uyumlu İsimler :

şebnem şenol şeref şevket şerife şefik şenay şengül şehmus şehnaz şennur şerafettin şenel şevki şeniz şemsettin şener şen şermin şefika şehri şemi şencan şerif şekip şerifhan şemnur şehim şehriban şehriyar şekur şemvel şerare şevval şeküre şehlem şehper şehrazat şelale şemistan şemsa şemsi şentürk şevin şevkiye

HEM BAŞ HEM SON HARFLERİ ŞEYDA İLE UYUMLU İSİMLER:

'şe' ile başlayıp 'da' ile Biten İsimler :

'ş' ile başlayıp 'a' ile Biten İsimler :

şeyma şahika şefika şemsa

ŞEYDA isminin Anlamı

ŞEYDA Anlam

İsimlerin anlamları pekçok internet sitesi içinde veriliyor, o nedenle biz İsmiDidikle.com içinde başka yerde bulamayacağınız daha ilginç (ve tabii lüzumsuz!) bilgileri vermeye çalıştık. Ama ziyaretçilerimiz inatla bizden isim anlamlarını da istediğinden, size ŞEYDA isminin anlamını arayabileceğiniz bir Google arama kutusunu sunuyoruz. Google içinde "ŞEYDA + Anlam" veya "ŞEYDA isminin anlamı" kelimeleriyle arama yaparsanız aradığınızı bulma ihtimaliniz var ama oranını şu anda hesaplayamadık! Belki başka zaman.. :)

Google
ŞEYDA ismiyle Aritmetik Uyumu Olan İsimler

ve Numeroloji

ŞEYDA adını oluşturan Ş, E, Y, D, A harflerinin alfabemizdeki sıralarının toplamı 63:

Ş
E
Y
D
A
TOPLAM
23
6
28
5
1
63

ŞEYDA ismi harflerin alfabetik değerlerinin toplamına göre sırada ... 764. yaman, 765. şefika, 766. şeyda, 767. aydin, 768. alize, ... Toplam 36 ismin aritmetik toplamı 63 (Binde 14.56 isim)

Aynı aritmetik toplamdaki diğer isimler :

fazıl hamit burak çetin ekrem alpagan alper enise ayfer nur birim eralp erbuğ eşref feray ırmak kerem öner melik necati şahin şeref sebile vedat yaman şefika aydin alize aybike bakiye fazlı ferya gencay rudi zahide